Bratislava YIMBY

Author photoAdrian Gubčo 15.02.2018 08:30

Construction update: Twin City Tower, 5.2.2018

Najnovší prírastok do bratislavského downtownu, Twin City Tower od HB Reavis, sa zahaľuje do fasády. Už čoskoro by táto 89 metrov vysoká kancelárska veža mala byť dokončená.

Article Big

Developer naposledy hlásil obsadenie zhruba troch štvrtín prenajímateľných priestorov, ktorých je 34.500 metrov štvorcových. Okrem nájomcov z oblasti leasingu a energo-chémie, bude majoritným nájomníkom aj významná medzinárodná technologická firma. Dokončenie veže, za ktorej architektúrou stoja štúdiá Siebert + Talaš, John Robertson Architects a CEPM, sa očakáva v prebehu leta 2018, do používania by sa mala odovzdať na jeseň.

Po dokončení tak pribudne pomerne elegantná budova, ktorej podnož bude mať rovnaký výraz ako už dokončené časti projektu Twin City. Medzi nimi a novou budovou vznikne pešia ulička, kde developer plánuje investovať státisíce eur len do výsadby zelene, ktorá prebehne na jeseň. Ambíciou je vznik živého priestoru s preferenciou pešieho pohybu.

Na Twin City Tower sa však viaže aj cyklotrasa, vedúca po východnej strane Karadžičovej ulice, po chodníku aktuálne obparkovanom divoko parkujúcimi autami. Podľa vyjadrenia developera, Hlavné mesto Bratislava bolo požiadané o nájom pozemku, ktorý je potrebný k dobudovaniu časti cyklotrasy. Na rozhodnutie sa čaká.

Developer ponúkol možnosť projekt priamo navštíviť. Nájomníkov čaká, okrem dobrej polohy v centre mesta, aj pomerne vysoký štandard spoločných priestorov (obklad recepcie z travertínu - hoci moje nadšenie môže byť spôsobené veľmi pozitívnym vzťahom k tomuto materiálu), ktorý je už viditeľný, či úžasné výhľady na celé mesto. Viac z týchto výhľadov už čoskoro.

 

Záverom, veľká vďaka spoločnosti HB Reavis za možnosť navštíviť stavenisko Twin City Tower.

Galéria

 • Budúca pešia ulička medzi jednotlivými blokmi Twin City má pomerne veľkorysé rozmery
 • Obklad podnože z juhovýchodnej strany bude čoskoro dokončený.
 • Budúca recepcia s travertínovým obkladom
 • Budúci nájomníci si budú môcť vychutnať výhľad na radikálne sa transformujúce centrum mesta
 • Pohľad na Twin City Tower zo základov Nivy Tower
 • Zrážka mierok a storočí, aj v budúcnosti pôjde zrejme o fotografovaný uhol
 • SkyPark a Twin City Tower spolu vytvárajú les žeriavov nad Mlynskými Nivami
 • Twin City Tower viditeľná z Námestia M.R. Štefánika
 • Zdroj: HB Reavis
 • Twin City Tower zo Starého mosta
 • Zdroj: HB Reavis

Súvisiace články

HB Reavis hľadá podobu umeleckého diela v pasáži pri Twin City

28.01.2019 09:30:40 Adrian Gubčo

Developer HB Reavis chce do priestoru medzi projektami Twin City a Twin City Tower osadiť umelecké dielo a obracia sa na verejnosť s netradičnou požiadavkou - vybrať finálny koncept v hlasovaní.

čítať viac

Okolie Twin City Tower vo finálnom šate

20.12.2018 09:15:00 Adrian Gubčo

V týchto dňoch sa dokončujú práce po okolí administratívneho komplexu Twin City Tower a sprístupňujú sa jednotlivé plochy. Bratislava tak získava ďalší kus príjemného verejného priestranstva.

čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

pozrieť viac

YouTube