Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 20.09.2018 09:00

Construction update: Twin City Tower, 18.9.2018

Ďalší z veľkých bratislavských projektov je tesne pred dokončením: Na administratívnej veži Twin City Tower prebiehajú posledné exteriérové a interiérové práce a pomaly sa do budovy začínajú sťahovať nájomníci. Developerom je HB Reavis.

Article Big

Projekt, vytvárajúci atraktívne nárožie Karadžičovej ulice a ulice Mlynské nivy, je tvorený osempodlažnou podnožou s dizajnom pripomínajúcim predošlé fázy Twin City, a 24-podlažnou vežou, dosahujúcou výšku 89 metrov. Vzniklo tu 34.500 metrov štvorcových kancelárskych priestorov, kľúčovým tenantom by mala byť zatiaľ bližšie nešpecifikovaná nadnárodná IT a telekomunikačná korporácia.

V rámci projektu sa buduje aj pešia trasa medzi Twin City Tower a staršími časťami Twin City, kde vznikne oddychové zázemie pre zamestnancov v tejto kancelárskej zóne. Aktuálne je táto ulička v provizórnom režime, jej plné dokončenie sa očakáva až po výsadbe zelene v čase vegetačného pokoja, teda niekedy na začiatku roka 2019.

Samotný projekt bude dokončený ešte v priebehu tohto roka, developer plánuje slávnostné otvorenie ešte o niečo posunúť, hoci budova už bude funkčná. Súčasťou komplexu je aj interaktívne nasvietenie veže, ktoré umožňuje realizovať svetelné efekty, počas bežnej prevádzky tu však bude len ambientné osvetlenie. Architektami Twin City Tower sú kancelárie Siebert+Talaš a CEPM, o fasádu sa postalo britské štúdio John Robertson Architects Ltd.

Twin City Tower vstúpilo do bratislavskej panorámy vhodným a atraktívnym spôsobom a prispeje k zaujímavejšiemu charakteru tejto časti mesta - nového downtownu, kde dochádza k stále väčšej koncentrácii veží.

Galéria

  • Twin City Tower a Twin City zo staveniska Stanice Nivy.
  • Twin City Tower z budúcej vozovky ulice Mlynské nivy.
  • Vstup.
  • Aktuálne sa už dokončujú chodníky a nástupné plochy.
  • Chodník od ulice bude bohužiaľ veľmi úzky - pre
  • Pohľad z nárožia v podnoži.
  • Recepcia.
  • Zdroj: HB Reavis

Súvisiace články

Výhľady z Twin City Tower, december 2019

02.01.2020 18:18:00 Adrian Gubčo

Výškovú budovu Twin City Tower, ktorá je súčasťou kancelársko-komerčnej zóny Nové Nivy, som už mal možnosť navštíviť v prvej polovici roka 2018. Jej strategická poloha na okraji downtownu umožňuje zaujímavé výhľady do okolia. Ako sa zmenila Bratislava za takmer dva roky?

Čítať viac

HB Reavis hľadá podobu umeleckého diela v pasáži pri Twin City

28.01.2019 09:30:40 Adrian Gubčo

Developer HB Reavis chce do priestoru medzi projektami Twin City a Twin City Tower osadiť umelecké dielo a obracia sa na verejnosť s netradičnou požiadavkou - vybrať finálny koncept v hlasovaní.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Známe sú výsledky ďalšej architektonickej súťaže: takto bude vyzerať Komenského námestie podľa návrhu štúdia @totalstudio.eu

Results of another architectural competition were revealed: this is the future look of Komenského sq by Totalstudio.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #square #publicspace #park #urbanism #city #architecture #competition #sutaz
Spoločnosť Unimed Pharma si v Rači vybuduje novú centrálu.

Unimed Pharma will build its new HQ in Rača.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #office #work #hq #headquarters #architecture #modernarchitecture #contemporaryarchitecture #expoline #cubedesign #raca #rača
V Dúbravke bola dokončená druhá etapa príjemného projektu Pekná Vyhliadka, v rámci ktorého vznikol aj príťažlivý verejný priestor s vybavenosťou.

In Dúbravka, a lovely new development called Pekná Vyhliadka (Pleasant View) was completed, containing attractive public space and retail section.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #peknavyhliadka #dubravka #architecture #modernarchitecture #contemporaryarchitecture @archikod
Pred Stanicou Nivy bola dokončená nová trolejbusová trať. 

New trolleybus track in front of Stanica Nivy.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #stanicanivy #novenivy #nivy  #street #city #downtown #architecture #modernarchitecture #publicspace #urbanism @hbreavis @sieberttalas
Tento týždeň sme videli novú podobu električkovej trate v Rači a otvorenie prvej časti parku v Sky Parku. V Petržalke sa robí Územný plán zóny Kapitulské pole, kde môže žiť vyše 8-tisíc ľudí, development napreduje v Záhorskej Bystrici aj v downtowne. Bratislava sa mení každým dňom.

This week we have seen the new look of tramway track in Rača and opening of the first part of park in Sky Park. In Petržalka, masterplan for Kapitulské pole area with potential population of 8k residents is being made and development is advancing in Záhorská Bystrica as well as in downtown. Bratislava is changing every day.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #skypark #highrise #tower #city #downtown #petrzalka #architecture #modernarchitecture #raca #zahorskabystrica
Elegantný Ganz House má stavebné povolenie a už o niekoľko rokov dotvorí rozvíjajúcu sa zónu @euroveacity

Elegant Ganz House received construction permit and in a few years it will become a vital part of Eurovea City neighborhood.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #eurovea #euroveacity #riverfront #downtown #city #architecture #modernarchitecture @jtre_sk @compassarchitekti
Pozrieť viac

YouTube