Bratislava YIMBY

Author photoAdrian Gubčo 20.09.2018 09:00

Construction update: Twin City Tower, 18.9.2018

Ďalší z veľkých bratislavských projektov je tesne pred dokončením: Na administratívnej veži Twin City Tower prebiehajú posledné exteriérové a interiérové práce a pomaly sa do budovy začínajú sťahovať nájomníci. Developerom je HB Reavis.

Article Big

Projekt, vytvárajúci atraktívne nárožie Karadžičovej ulice a ulice Mlynské nivy, je tvorený osempodlažnou podnožou s dizajnom pripomínajúcim predošlé fázy Twin City, a 24-podlažnou vežou, dosahujúcou výšku 89 metrov. Vzniklo tu 34.500 metrov štvorcových kancelárskych priestorov, kľúčovým tenantom by mala byť zatiaľ bližšie nešpecifikovaná nadnárodná IT a telekomunikačná korporácia.

V rámci projektu sa buduje aj pešia trasa medzi Twin City Tower a staršími časťami Twin City, kde vznikne oddychové zázemie pre zamestnancov v tejto kancelárskej zóne. Aktuálne je táto ulička v provizórnom režime, jej plné dokončenie sa očakáva až po výsadbe zelene v čase vegetačného pokoja, teda niekedy na začiatku roka 2019.

Samotný projekt bude dokončený ešte v priebehu tohto roka, developer plánuje slávnostné otvorenie ešte o niečo posunúť, hoci budova už bude funkčná. Súčasťou komplexu je aj interaktívne nasvietenie veže, ktoré umožňuje realizovať svetelné efekty, počas bežnej prevádzky tu však bude len ambientné osvetlenie. Architektami Twin City Tower sú kancelárie Siebert+Talaš a CEPM, o fasádu sa postalo britské štúdio John Robertson Architects Ltd.

Twin City Tower vstúpilo do bratislavskej panorámy vhodným a atraktívnym spôsobom a prispeje k zaujímavejšiemu charakteru tejto časti mesta - nového downtownu, kde dochádza k stále väčšej koncentrácii veží.

Galéria

  • Twin City Tower a Twin City zo staveniska Stanice Nivy.
  • Twin City Tower z budúcej vozovky ulice Mlynské nivy.
  • Vstup.
  • Aktuálne sa už dokončujú chodníky a nástupné plochy.
  • Chodník od ulice bude bohužiaľ veľmi úzky - pre
  • Pohľad z nárožia v podnoži.
  • Recepcia.
  • Zdroj: HB Reavis

Súvisiace články

HB Reavis hľadá podobu umeleckého diela v pasáži pri Twin City

28.01.2019 09:30:40 Adrian Gubčo

Developer HB Reavis chce do priestoru medzi projektami Twin City a Twin City Tower osadiť umelecké dielo a obracia sa na verejnosť s netradičnou požiadavkou - vybrať finálny koncept v hlasovaní.

čítať viac

Okolie Twin City Tower vo finálnom šate

20.12.2018 09:15:00 Adrian Gubčo

V týchto dňoch sa dokončujú práce po okolí administratívneho komplexu Twin City Tower a sprístupňujú sa jednotlivé plochy. Bratislava tak získava ďalší kus príjemného verejného priestranstva.

čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

pozrieť viac

YouTube