Bratislava YIMBY

Author photoAdrian Gubčo 06.10.2017 09:30

Construction update: Twin City Tower, 1.10.2017

Kancelárska výšková budova od developera HB Reavis, vznikajúca v rámci nového bratislavského downtownu, patrí k najrýchlejšie rastúcim budovám v meste a rýchlo získava svoju pozíciu v panoráme.

Article Big

Vo finále bude mať 24 podlaží a ponúkne zhruba 35-tisíc štvorcových metrov kancelárskych priestorov. Architektúru má na starosti kancelárie CEPM a Siebert+Talaš, na fasáde budovy spolupracuje aj britské štúdio John Robertson Architects. Dokončenie developer očakáva v polovici roka 2018.

Budova sa zatiaľ črtá ako dobrý vstup do downtownu a do ulice Mlynské nivy od historického centra. Táto ulica, ktorú developera nazýva "bulvárom", bude jednou z hlavných tried nového centra mesta, do ktorej budú orientované viaceré výškový budovy, kancelárske komplexy, autobusová stanica a nákupné centrum.

Už čoskoro tak Bratislava, aj vďaka podobným projektom, získa úplne iný, modernejší ráz. 

Galéria

  • Zdroj: HB Reavis

Súvisiace články

HB Reavis hľadá podobu umeleckého diela v pasáži pri Twin City

28.01.2019 09:30:40 Adrian Gubčo

Developer HB Reavis chce do priestoru medzi projektami Twin City a Twin City Tower osadiť umelecké dielo a obracia sa na verejnosť s netradičnou požiadavkou - vybrať finálny koncept v hlasovaní.

čítať viac

Okolie Twin City Tower vo finálnom šate

20.12.2018 09:15:00 Adrian Gubčo

V týchto dňoch sa dokončujú práce po okolí administratívneho komplexu Twin City Tower a sprístupňujú sa jednotlivé plochy. Bratislava tak získava ďalší kus príjemného verejného priestranstva.

čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

pozrieť viac

YouTube