Bratislava YIMBY

Author photoAdrian Gubčo 18.12.2017 08:30

Construction update: Twin City Tower, 10.12.2017

Najnovšia bratislavská kancelárska veža, Twin City Tower, už takmer dosiahla plnú výšku. Dôkazom toho je aj výrazná prevaha fotiek orientovaných na výšku.

Article Big

Twin City Tower bude mať 24 podlaží a výšku približne 88 metrov. Vyrastať bude z podnože, ktorá architektúrou nadviaže na nižšie bloky projektu Twin City, no veža samotná bude mať charakteristickú fasádu, dotvorenú medenými prvkami, čo má odkazovať na históriu lokality, keď sa v miestnej továrni Kablo zhotovovali medené káble.

Developer HB Reavis hlási približne trištvrte roka pred dokončením na jeseň 2018 trojštvrtinovú obsadenosť, nájomcami majú byť spoločnosti z oblasti leasingu, energochémie a bližšie nešpecifikovaná veľká technologická spoločnosť.

Už teraz možno konštatovať, že ide o jeden z najvydarenejších projektov developera. Elegantná figúra veže vytvára dobrý nástup do biznis zóny od Starého mesta, a dobre reaguje aj na pôvodnú zástavbu. V parteri, predovšetkým v časti orientovanej k prvým budovám Twin City, by mali vzniknúť služby v pešej pasáži, čo dodá projektu mestskejší ráz. Architekti z kancelárii Siebert + Talaš, CEPM a John Robertson Architects odviedli v tomto prípade dobrú prácu.

Galéria

  • Zrážka mierok vytvára zaujímavý kontrast.
  • Nárožie projektu si už na istých fórach vyslúžilo prezývku bratislavský Flatiron.
  • Výšková trojka: TCT, VÚB, CBC.
  • Zdroj: HB Reavis

Súvisiace články

HB Reavis hľadá podobu umeleckého diela v pasáži pri Twin City

28.01.2019 09:30:40 Adrian Gubčo

Developer HB Reavis chce do priestoru medzi projektami Twin City a Twin City Tower osadiť umelecké dielo a obracia sa na verejnosť s netradičnou požiadavkou - vybrať finálny koncept v hlasovaní.

čítať viac

Okolie Twin City Tower vo finálnom šate

20.12.2018 09:15:00 Adrian Gubčo

V týchto dňoch sa dokončujú práce po okolí administratívneho komplexu Twin City Tower a sprístupňujú sa jednotlivé plochy. Bratislava tak získava ďalší kus príjemného verejného priestranstva.

čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

pozrieť viac

YouTube