Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 10.09.2018 11:30

Slnečnice spúšťajú ďalšiu etapu zóny Mesto a odhaľujú centrálny park

Developer Cresco Group spúšťa predaj ďalšej etapy v projekte Slnečnice - zóna Mesto. Etapa A6 bude poslednou v rámci danej časti projektu tvorenej súborom rezidenčných blokov a riadkovej zástavby doskových domov. Spoločne s etapou A6 sa dobuduje aj podstatná časť rezidenčného parku, ktorý bude hlavnou osou tejto časti Slnečníc.

Article Big

Zdroj: Cresco Group

Najnovšia etapa bude pripomínať dve predošlé, vznikne teda dvojica osempodlažných domov, ktoré spoločne medzi sebou vytvoria nádvorie s parkovou úpravou. Od severu budú obrátené k Ulici Zuzany Chalupovej, teda k akémusi "bulváru", z juhu k centrálnemu parku. Celkový počet bytov je 224, pričom v ponuke sú tak menšie, dostupnejšie byty, ako aj veľkorysejšie s terasami. V parteri vznikne miesto pre deväť obchodných prevádzok. Autormi architektonického prevedenia sú architekti zo štúdia Compass Architekti.

V čase dokončenia tejto etapy projektu, teda v roku 2020, sa už bude dokončovať aj centrálny park Slnečníc, ktorý bude mať rozlohu až 29-tisíc štvorcových metrov a vytvorí zelenú os, ktorá pretne celú zónu Mesto od západu na východ. Z vizualizácii je zrejmé, že park bude poskytovať možnosti pre širokú škálu relaxačných a športových aktivít, jeho súčasťou bude aj cyklotrasa, výbeh pre psy, či retenčná nádrž - jazierko (hoci jeden polder už bol zriadený).

Spolu s existujúcou a plánovanou občianskou vybavenosťou - okrem už postaveného nákupného centra Slnečnice Market to má byť aj škôlka či základná a stredná škola - má ísť o hlavnú výhodu života v tejto časti projektu. Developer okrem toho argumentuje aj dobrou dostupnosťou električkovej dopravy, keďže konečná Petržalskej električkovej radiály má byť práve na okraji Slnečníc. Vizualizácie naznačujú aj umiestnenie autobusovej zastávky.

Developer má Slnečniciach aktuálne vo výstavbe približne 1500 bytov, ktoré sa pridajú k už dokončeným 1200 a ktorých v budúcnosti doplní zhruba ďalších 6-tisíc, medzi nimi aj zóna s architektúrou od popredného slovinského štúdia Bevk Perović Arhitekti, bližšie predstavená minulý týždeň.

Rozsiahly projekt pomerne výrazne rozšíri počet obyvateľov Petržalky, tá sa však môže tešiť aj na ďalšie prírastky, ak sa naplnia všetky veľké zámery - v prvom rade rozšírenie centra mesta do lokality Nové Lido, vznik lokálneho centra v Petržalka City alebo projekty v tzv. štvrtom kvadrante od Lucronu (Kopčianska - Juh) či na pozemkoch patriacich cirkvi.

Petržalka je tak na najlepšej ceste konečne sa zmeniť zo sídliska na plnohodnotnú mestskú štvrť, o čo sa snaží už desaťročia.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group

Súvisiace články

Ďalšia časť Slnečníc je bližšie k výstavbe, čoskoro vznikne aj sľubovaný park

20.05.2021 14:50:00 Adrian Gubčo

Veľký projekt Slnečnice na južnom okraji Petržalky postupne rastie. Developer Cresco Real Estate už do veľkej miery dokončuje výstavbu zóny Viladomy, rovnako ako časť zóny Mesto severne od zamýšľaného parku. Preto postupuje v príprave ďalších častí južne od parku. Plánovaná zelená plocha je však zdrojom kontroverzií, no Cresco vysvetľuje, že situácia je zložitejšia.

Čítať viac

Cresco plánuje v roku 2021 dodať na trh takmer tisíc bytov

04.02.2021 10:43:45 Adrian Gubčo

Developerovi Cresco Real Estate sa aj napriek pandémii koronavírusu COVID-19 darí predávať stovky bytov. V minulom roku dal do ponuky 448 bytov v rastúcich Slnečniciach na juhu Petržalky, tento rok chce pridať ďalšiu bezmála tisícku bytov. Záujem o byty je podľa developera stabilne silný, v dôsledku čoho nemožno predpokladať pokles cien nehnuteľností.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Nová podoba bloku B "Šturáku", najväčšieho internátu na Slovensku - a aj jedného z najviac zanedbaných.

New look of B block of "Šturák" student hall of residence. It is the biggest hall of residence in Slovakia, as well as one of the most rundown.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #housing #students #sturak #comeniusuniversity #reconstruction #architecture #modernarchitecture
Prvá etapa Vydrice ide definitívne do výstavby.

First stage of Vydrica is finally approved and the construction will start soon.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #work #office #staremesto #vydrica #construction #urbanism #architecture #contemporaryarchitecture

@vydrica.ba @compassarchitekti @markoandplacemakers
Teraz - potom. Školský dvor na Vazovovej konečne prechádza obnovou.

Now - After. School grounds on Vazovova st. is finally in reconstruction.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #reconstruction #publicspace #school #education #sport #architecture #design #staremesto #vazka #vazovova

@2021architekti
Prvá fáza projektu Rozeta v Ružinove je takmer dokončená. 

First stage of Rozeta development in Ružinov is almost completed.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #ruzinov #Ružinov #rozeta #architecture #contemporaryarchitecture

@yitslovakia
Rakyta je pracovný názov nového developmentu,  rámci ktorého vznikne východne od Devínskej Novej Vsi veľká nová obytná štvrť.

Rakyta is new development located east from Devínska Nová Ves. In the future it will be a large residential neighborhood.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #devinska #devinskanovaves #dnv #rakyta #architecture #contemporaryarchitecture

@sadovskyarchitects
Predstava budúcnosti Nového Lida - rozšírenia centra Bratislavy aj na petržalský breh.

Conceptual drawing of Nové Lido - an extension of Bratislava city center to the right bank of Danube.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #urbandevelopment #urbanism #city #downtown #novelido #petrzalka #petržalka #danube #slovakia #thisisbratislava

@jtre_sk @compassarchitekti @markoandplacemakers
Pozrieť viac

YouTube