Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 10.09.2018 11:30

Slnečnice spúšťajú ďalšiu etapu zóny Mesto a odhaľujú centrálny park

Developer Cresco Group spúšťa predaj ďalšej etapy v projekte Slnečnice - zóna Mesto. Etapa A6 bude poslednou v rámci danej časti projektu tvorenej súborom rezidenčných blokov a riadkovej zástavby doskových domov. Spoločne s etapou A6 sa dobuduje aj podstatná časť rezidenčného parku, ktorý bude hlavnou osou tejto časti Slnečníc.

Article Big

Zdroj: Cresco Group

Najnovšia etapa bude pripomínať dve predošlé, vznikne teda dvojica osempodlažných domov, ktoré spoločne medzi sebou vytvoria nádvorie s parkovou úpravou. Od severu budú obrátené k Ulici Zuzany Chalupovej, teda k akémusi "bulváru", z juhu k centrálnemu parku. Celkový počet bytov je 224, pričom v ponuke sú tak menšie, dostupnejšie byty, ako aj veľkorysejšie s terasami. V parteri vznikne miesto pre deväť obchodných prevádzok. Autormi architektonického prevedenia sú architekti zo štúdia Compass Architekti.

V čase dokončenia tejto etapy projektu, teda v roku 2020, sa už bude dokončovať aj centrálny park Slnečníc, ktorý bude mať rozlohu až 29-tisíc štvorcových metrov a vytvorí zelenú os, ktorá pretne celú zónu Mesto od západu na východ. Z vizualizácii je zrejmé, že park bude poskytovať možnosti pre širokú škálu relaxačných a športových aktivít, jeho súčasťou bude aj cyklotrasa, výbeh pre psy, či retenčná nádrž - jazierko (hoci jeden polder už bol zriadený).

Spolu s existujúcou a plánovanou občianskou vybavenosťou - okrem už postaveného nákupného centra Slnečnice Market to má byť aj škôlka či základná a stredná škola - má ísť o hlavnú výhodu života v tejto časti projektu. Developer okrem toho argumentuje aj dobrou dostupnosťou električkovej dopravy, keďže konečná Petržalskej električkovej radiály má byť práve na okraji Slnečníc. Vizualizácie naznačujú aj umiestnenie autobusovej zastávky.

Developer má Slnečniciach aktuálne vo výstavbe približne 1500 bytov, ktoré sa pridajú k už dokončeným 1200 a ktorých v budúcnosti doplní zhruba ďalších 6-tisíc, medzi nimi aj zóna s architektúrou od popredného slovinského štúdia Bevk Perović Arhitekti, bližšie predstavená minulý týždeň.

Rozsiahly projekt pomerne výrazne rozšíri počet obyvateľov Petržalky, tá sa však môže tešiť aj na ďalšie prírastky, ak sa naplnia všetky veľké zámery - v prvom rade rozšírenie centra mesta do lokality Nové Lido, vznik lokálneho centra v Petržalka City alebo projekty v tzv. štvrtom kvadrante od Lucronu (Kopčianska - Juh) či na pozemkoch patriacich cirkvi.

Petržalka je tak na najlepšej ceste konečne sa zmeniť zo sídliska na plnohodnotnú mestskú štvrť, o čo sa snaží už desaťročia.

Galéria

  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group
  • Zdroj: Cresco Group

Súvisiace články

UniQ Slnečnice rastie, prvé domy sú už v štádiu hrubej stavby

07.10.2020 14:50:00 Adrian Gubčo

Slnečnice sú najväčším rezidenčným projektom na Slovensku a ako také obsahujú viacero typov zástavby s rozličným štandardom a charakterom. Aktuálne sú rozdelené na dve základné časti – Viladomy a Mesto, pričom prvá časť sa blíži k definitívnemu dokončeniu. Posledná, štvrtá etapa Viladomov, nazvaná UniQ Slnečnice, už získava definitívne kontúry.

Čítať viac

Ďalšie časti Slnečnice – Mesto sú pred dokončením, nasledovať bude rozvoj výškovej časti

02.03.2020 12:15:00 Adrian Gubčo

V najväčšom bratislavskom rezidenčnom projekte rastie okrem nedávno prezentovaného sektoru Slnečnice – Viladomy aj hustejšie zaľudnená a zastavaná štvrť Slnečnice – Mesto.  Práce sa dnes sústredia na trojicu blokov južne od Ulice Zuzany Chalupovej A4-A6, po ktorých dokončení sa má spustiť realizácia výškových domov južne od zamýšľaného centrálneho parku.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Zlatá hodinka v Sky Parku. Autor Martin Srnák.

Golden hour in Sky Park by Martin Srnák.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #skypark #highrise #tower #city #downtown #zahahadid #skyparkbyzahahadid #architecture #contemporaryarchitecture #goldenhour #skyline #slovakia #thisisbratislava

@penta_real_estate @zahahadidarchitects @vbarchitekten @markoandplacemakers
V Petržalke pri Sade Janka Kráľa sa rozbehla výstavba projektu Liget. Všetko nasvedčuje tomu, že tu vzniknú jedny z najluxusnejších bytov v Bratislave.

In Petržalka next to Sad Janka Kráľa park began the construction of Liget development. It seems that it will contain some of the most luxurious residences in Bratislava.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #petrzalka #petržalka #tower #highrise #park #liget #architecture #contemporaryarchitecture

@liget__novedejinybyvania @dzarchitekti
Lobby v zrekonštruovanej Pradiarni 1900.

Lobby in recently reconstructed Pradiareň 1900.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #pradiaren1900 #zwirn #office #work #city #architecture #historicalarchitecture #design #art

@yitslovakia
Od dnes od obeda sa spúšťa premávka na zmodernizovanej Dúbravsko-karloveskej radiále.

Service on the modernised tram track in Karlova Ves and Dúbravka will renewed today.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #tram #traffic #transportation #publictransport #city #urbanism #karlovaves #reconstruction #modernisation #riverfront #dubravka #infrastructure #vsco

@dpbratislava
Vo Vydrici boli potvrdené opatrenia, ktoré prispejú k vysokej kvalite projektu: pribudnú tak odkazy na minulosť, hodnotná zeleň a z Vodnej veže sa stane kultúrny priestor.

High-quality solutions in Vydrica are confirmed. New neighborhood will reflect history, it will be ecological and the developer will contribute to the reconstruction of Vodná veža, a historical monument which will become a cultural space.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #urban #urbanism #vydrica #oldbratislava #vydricadevelopment #lucron #architecture #contemporaryarchitecture #culture #publicspace

@compassarchitekti @vydrica.ba @markoandplacemakers
Nové zastávky na električkovej trati v Petržalke budú obsahovať integrované prístrešky so zelenými strechami a cykloinfraštruktúru v kodanskej kvalite.

New stops on proposed tramway track in Petržalka will contain green roofs and bike infrastructure of Copenhagen quality. 

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #tram #traffic #transportation #publictransport #city #urbanism #petrzalka #petržalka #elektricka #architecture #design #publicspace
Pozrieť viac

YouTube