YIMBA

Prima Park II

Prima Park II
Štvrť
Ružinov
Developer
Cresco Invest Group
Typ
Bývanie
Architekt
DD Architekti
Status
Pozastavené / Zrušené
Realizácia
?

Projekt dostavby bloku vo forme rezidenčného objektu, nadväzujúci na staršiu rekonštrukciu administratívnej budovy a jej tranformácie na bývanie. 


Ďalšie informácie

Počet podlaží 7
Počet bytov / apartmánov 89
Parkovacie miesta (podzemné / nadzemné) 216

Články k projektu

Kontroverzný Prima Park II sa hýbe, skoré spustenie výstavby je otázne

29.06.2022 13:55:47 RED

Keď sme v decembri 2020 priniesli informáciu o skorom spustení výstavby druhej etapy ružinovského projektu Prima Park, nepredpokladali sme, že sa práce nerozbehnú ani po 18 mesiacoch. Zdá sa však, že najnovšie sa veci z mŕtveho bodu predsa len pohli. Stavebný úrad Bratislava-Ružinov vydal totiž nedávno rozhodnutie o povolení odstrániť jeden z troch dilatačných celkov (C) pôvodnej administratívnej budovy VÚB, ktorý uvoľní miesto pre druhú etapu projektu.

Čítať viac

Pohne sa konečne Prima Park II?

01.12.2020 17:12:47 Adrian Gubčo

Čoskoro by sa mohla pohnúť výstavba ďalšieho projektu, ktorý bol a je predmetom debát a kontroverzií. Ružinovský zámer Prima Park II od developera Cresco Ružinov (nejde o Cresco Real Estate) získal územné rozhodnutie, čím sa významne priblížil k realizácii. Doterajší povoľovací proces bol spojený so vzájomnými útokmi medzi developerom a aktivistami či miestnymi politikmi.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube