YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 28.05.2018 13:30

Dokončený projekt: Panónka

Dokončený, resp. tesne pred dokončením, je petržalský projekt Panónka od developera VI Group. Rezidenčný development vyrástol na náročnom pozemku, zovretý medzi rušnú komunikáciu a železničnú trať, na Panónsku cestu však prináša novú funkciu bývania, čo by mohlo signalizovať postupný prerod tejto ulice.

Osempodlažný objekt obsahuje 46 bytov a 37 apartmánov, ktoré sa developerovi podarilo vypredať všetky. Byty boli väčšinou 2-izbové s úspornými dispozíciami a priemerným štandardom (hoci dobre odhlučnenými oknami), ale aj s nižšími cenami, čo oslovilo pravdepodobne najmä mladšiu klientelu. Pre týchto klientov sa zriadila na streche budovy terasa, ktorá poskytuje priestory pre socializáciu s výhľadmi do okolia aj na panorámu Bratislavy. Na prízemí vzniklo jedenásť obchodných priestorov, parkovanie je riešené prevažne v podzemí.

Panónka nie je projekt pre rodinné bývanie a nie je ani z kategórie nadštandardných. S prihliadnutím na cieľovú skupinu je však vhodnou výplňou, ktorá môže prispieť k transformácii Panónskej cesty - dnes veľmi zaťaženej komunikácie diaľničného typu, ktorá by sa však mohla potenciálne premeniť na mestský bulvár. K tomu však bude potrebovať, okrem utlmenia individuálnej automobilovej dopravy, aj funkčné obohatenie a oživenie parteru.

V tomto ohľade Panónka dobre spĺňa svoju úlohu, na ktorú snáď bude nadviazané aj v budúcnosti.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: VI Group

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube