Author photoAdrian Gubčo 14.11.2017 18:30

Súťaž na Námestie Slobody má výsledky

Prvá architektonická súťaž organizovaná mestom Bratislava - hlavné mesto SR po dlhej dobe pozná svoje výsledky. Súťaž na obnovu významného Námestia Slobody však prvú cenu nepriniesla.

Najvyššie ocenenie - tretiu cenu - získal návrh, ktorý spoločne vypracovali architekti zo štúdií 2021 a LABAK. Spomedzi štrnástich odovzdaných vstupov priniesol najreálnejšiu víziu, ako sa s územím vyrovnať, hoci porota sa rozhodla prvú cenu neudeliť vzhľadom na absenciu predstavenia konkrétnejších možností realizácie. Napriek tomu, hlavný sponzor súťaže, developer HB Reavis, plánuje návrh ďalej rozpracovať.

Súťaž a jej výsledky však prezradili aj inú vec - že pôvodná koncepcia Námestia Slobody je veľmi silná a vstupy do neho budú mať len obmedzený účinok. Ukazuje sa, že keby sa nezanedbávala údržba námestia, žiadna súťaž by vlastne nebola potrebná - a Bratislava by tak mala skvelý verejný priestor, ktorý by ju v konečnom dôsledku stál oveľa menej.

Viac detailov čoskoro, vrátane prvých nákresov a materiálov k návrhom.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube