Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 21.08.2019 09:00

J&T Real Estate odhaľuje kancelárie v Klingerke

Developer J&T Real Estate rozbehol výstavbu polyfunkčného kompelxu Klingerka na okraji bratislavského downtownu už pred nejakým časom, no až teraz zverejnil informácie o jeho kancelárskej časti – Klingerka Offices, ktorá bude menším bratom susednej rezidenčnej veže, ktorá bude patriť k najvyšším v metropole.

Article Big

Zdroj: J&T Real Estate

Budova dopĺňa kompozíciu projektu pozostávajú z dvojice elipsovitých objektov prepojených parkovacou podnožou, medzi ktorými tvorí výrazne menšiu súčasť – hoci stále s jedenástimi nadzemnými podlažiami dosť mohutnú. Na zvýšenom prvom podlaží vznikne lobby s kantínou, vyššie sa už nachádzajú kancelárske podlažia.

Jednotlivé podlažia majú rozsah 1.136 metrov štvorcových, výnimku tvorí druhé podlažie, zmenšené priestormi lobby tiahnuceho sa cez dve podlažia, a najvyššie jedenáste, s terasami s výhľadmi do okolia. Tie považuje developer za jeden z kľúčových benefitov projektu. Celkovo je k dispozícii k prenájmu 11.522 metrov štvorcových, z toho kancelárie 10.570 metrov štvorcových.

Klingerka Offices má spĺňať kritéria pre certifikáciu na úrovni BREEAM Excellent, súčasťou bizniscentra tak budú musieť byť zelené strechy alebo infraštruktúra pre cyklistov. Počet parkovacích miest je 238, parkovanie bude umiestnené aj v jednom podzemnom podlaží.

Budova je tak ako zvyšok komplexu navrhovaná kanceláriou GFI, kopíruje tak väčšinu vlastností rezidenčnej veže. Klingerka Offices sa nevyznačuje nápaditosťou ani neštandardnými riešeniami, pôjde viacmenej o banálny kancelársky komplex. Jediný dôvod, prečo nekričí tak ako veža, je jeho výška, vďaka ktorej sa stratí v zástavbe po plánovanom rozvoji v okolí.

Objekt už postupuje vo výstavbe, pričom veľmi zreteľné sú kontúry budúceho lobby. Celkové ukončenie výstavby očakávam v priebehu roka 2021, o niečo skôr, ako by mala byť v roku 2022 dokončená aj rezidenčná veža. Zarovno s kancelárskou budovou bude pravdepodobne dobudovaná aj priľahlá časť parku, ktorý tvorí súčasť projektu Klingerka a predel medzi novou a starou zástavbou.

 

Zdroj: JTRE

 

JTRE je jedným z najväčších developerov v Bratislave, ktorý realizuje alebo pripravuje viacero veľkých a významných projektov. Tak ako aj iní developeri, tak má aj táto spoločnosť svojich „obľúbených“ architektov, ktorí navrhujú a realizujú podstatnú časť ich schém.

V tomto prípade ide práve o kanceláriu GFI, ktorá začala ako projekčná kancelária, zameriavajúca sa na priemyselné stavby, postupne však začala v čoraz väčšej miere realizovať aj iné typológie. Dnes má na starosti väčšinu štvrte Eurovea City, jedného z najambicióznejších developmentov poslednej doby, ktorý zásadne ovplyvní budúci charakter Bratislavy.

Treba otvorene povedať, že GFI ani zďaleka nepatrí, z hľadiska kvality architektúry, k popredným súčasným pracoviskám. V posledných rokoch táto kancelária napriek navrhovaniu veľkého počtu projektov nezískala žiadnu cenu. Priamo v architektonicko-developerskom prostredí je GFI oceňované pre svoje projekčné kvality, pri architektúre je ale invencia obmedzená.  

Pre developera s veľkými plánmi, ktorý začal investovať na prestížnom pozemku v Londýne, by malo byť jednou z priorít dodávať projekty, ktoré budú zamerané nielen na maximálny zisk (to sa presne týka Klingerky), ale do územia a do mesta prinesú nepopierateľne pozitívne hodnoty. Hoci pri Eurovea City takéto náznaky sú, vo výsledku ide o projekt len na slovenskej, nie aj medzinárodnej úrovni.

Jedným z krokov by mohlo byť nájdenie nového „dvorného“ architekta. Sľubných kancelárií, ktoré zvládajú aj veľké zadania, je dosť, nehovoriac o zahraničných pracoviskách, kde sa môže spojiť invencia so skutočnými kvalitami GFI.

Pre Bratislavu by bolo výrazné skvalitnenie a zatraktívnenie schém od JTRE veľkým skokom – odrazilo by sa to na tvári celej metropoly, a to vo väčšej miere, ako to je napríklad pri verejných zámeroch. Najväčší developer by mal dodávať nielen najväčšie, ale aj najlepšie projekty, ktoré sa stanú novým symbolom mesta v jednoznačne pozitívnom duchu. 

Galéria

  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate
  • Zdroj: J&T Real Estate

Súvisiace články

Klingerka začína odhaľovať fasádu

08.10.2020 11:57:00 Adrian Gubčo

Výstavba jedného z najvýraznejších súčasných bratislavských projektov pokročila do takej fázy, že začína byť zreteľná jeho budúca podoba. Na nižšej z dvojice výškových objektov prvej etapy Klingerky sa začína odhaľovať fasáda, vyššia veža by mala nasledovať čoskoro. Tá by mala v priebehu tohto mesiaca zároveň dosiahnuť plnú výšku.

Čítať viac

Klingerka je pred dosiahnutím plnej výšky

25.08.2020 15:50:00 Adrian Gubčo

Mohutný polyfunkčný komplex Klingerka, ktorého vyššia časť sa po dokončení stane na krátku dobu najvyššou rezidenčnou budovou Slovenska, sa blíži k dosiahnutiu maximálnej výšky 115 metrov. Okrem toho sa čoskoro začne odhaľovať fasáda oboch častí projektu, rezidenčnej aj kancelárskej. Po dokončení Klingerka dotvorí východnú časť bratislavského downtownu.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Zlatá hodinka v Sky Parku. Autor Martin Srnák.

Golden hour in Sky Park by Martin Srnák.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #skypark #highrise #tower #city #downtown #zahahadid #skyparkbyzahahadid #architecture #contemporaryarchitecture #goldenhour #skyline #slovakia #thisisbratislava

@penta_real_estate @zahahadidarchitects @vbarchitekten @markoandplacemakers
V Petržalke pri Sade Janka Kráľa sa rozbehla výstavba projektu Liget. Všetko nasvedčuje tomu, že tu vzniknú jedny z najluxusnejších bytov v Bratislave.

In Petržalka next to Sad Janka Kráľa park began the construction of Liget development. It seems that it will contain some of the most luxurious residences in Bratislava.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #petrzalka #petržalka #tower #highrise #park #liget #architecture #contemporaryarchitecture

@liget__novedejinybyvania @dzarchitekti
Lobby v zrekonštruovanej Pradiarni 1900.

Lobby in recently reconstructed Pradiareň 1900.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #pradiaren1900 #zwirn #office #work #city #architecture #historicalarchitecture #design #art

@yitslovakia
Od dnes od obeda sa spúšťa premávka na zmodernizovanej Dúbravsko-karloveskej radiále.

Service on the modernised tram track in Karlova Ves and Dúbravka will renewed today.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #tram #traffic #transportation #publictransport #city #urbanism #karlovaves #reconstruction #modernisation #riverfront #dubravka #infrastructure #vsco

@dpbratislava
Vo Vydrici boli potvrdené opatrenia, ktoré prispejú k vysokej kvalite projektu: pribudnú tak odkazy na minulosť, hodnotná zeleň a z Vodnej veže sa stane kultúrny priestor.

High-quality solutions in Vydrica are confirmed. New neighborhood will reflect history, it will be ecological and the developer will contribute to the reconstruction of Vodná veža, a historical monument which will become a cultural space.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #urban #urbanism #vydrica #oldbratislava #vydricadevelopment #lucron #architecture #contemporaryarchitecture #culture #publicspace

@compassarchitekti @vydrica.ba @markoandplacemakers
Nové zastávky na električkovej trati v Petržalke budú obsahovať integrované prístrešky so zelenými strechami a cykloinfraštruktúru v kodanskej kvalite.

New stops on proposed tramway track in Petržalka will contain green roofs and bike infrastructure of Copenhagen quality. 

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #tram #traffic #transportation #publictransport #city #urbanism #petrzalka #petržalka #elektricka #architecture #design #publicspace
Pozrieť viac

YouTube