Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 16.04.2018 08:30

Projekt Kesselbauer štartuje

Už dávnejšie sa na tejto stránke objavili vizualizácie projektu Kesselbauer, ktorý pripravuje investičná skupina Proxenta. Teraz developer spúšťa predaj bytov a zverejňuje ďalšie informácie o súbore budov, ktoré skompaktnia zástavbu v okolí Námestia 1. mája.

Article Big

Zdroj: Proxenta

Kesselbauer bude napohľad pozostávať z dvoch objektov, ktoré budú vzájomne prepojené. Oboje vzniknú na mieste zasanovaných starších budov, pričom v jednom prípade bude vybudovaná replika fasády, v druhom vznikne úplná novostavba. Domy dosiahnu výšku ôsmich nadzemných podlaží, usporiadané budú do bloku, ktorý vytvoria s už dokončeným projektom Proxenty Weinhauer. Na nádvorí domu vznikne zelený vnútroblok.

V projekte vznikne 130 bytov, resp. apartmánov. Ponúkané budú dvoj- a trojizbové jednotky s výmerami od 45 do 78 metrov štvorcových, väčšina bytov bude mať balkón, výnimku tvoria byty v časti s historizujúcou fasádou. Keďže najvyššie podlažia budú stupňovito odsadené, umožňuje to zriadenie niekoľkých veľkorysých terás. Štandard možno definovať ako veľmi mierny nadpriemer. Parkovanie je riešené v podzemnej garáži, vznikne 155 parkovacích miest. Realizácia Kesselbauer-u by sa mala spustiť v 3Q 2018, dokončená by mala byť do konca roka 2020.

Hoci architektúrou pôsobí Kesselbauer pomerne rozpačito (a to tak v modernej, ako aj historizujúcej časti) realizácia tohto projektu je prínos. Vznikne na mieste už dlhšiu dobu zanedbaných budov, prispeje ku dobudovaniu tejto časti centrálnej Bratislavy a privedie nových obyvateľov, čo centrum metropoly veľmi potrebuje. Finálny vzhľad celého bloku sa však dosiahne až po vyplnení susednej prieluky, kde sa pripravuje projekt Metropolitan Star.

Galéria

  • Zdroj: Proxenta
  • Zdroj: Proxenta
  • Zdroj: Proxenta
  • Zdroj: Proxenta
  • Zdroj: Proxenta

Súvisiace články

Metropolitan Star už rastie, Kesselbauer bližšie k spusteniu výstavby

04.09.2019 15:50:00 Adrian Gubčo

Centrum mesta bude už čoskoro výrazne kompaktnejšie a ucelenejšie. Stavba dlhoočakávaného projektu Metropolitan Star už dosiahla úroveň terénu, kým susedný Kesselbauer sa posúva v povoľovaní. Developer druhého projektu okrem toho pripravuje aj vyplnenie prieluky od Banskobystrickej ulice.

Čítať viac

Ako postupovala asanácia VB Leasingu

28.03.2019 08:30:00 Adrian Gubčo

Developer Proxenta pred niekoľkými dňami oficiálne predstavil (pravdepodobne) finálne vizualizácie projektu Kesselbauer a opätovne spustil predaj bytov v tomto centrálne položenom rezidenčnom komplexe. Predtým však musel zasanovať pôvodné objekty, ktoré sa tu nachádzali, medzi nimi budovu VB Leasing z konca 20. storočia.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube