Bratislava YIMBY

Author photoAdrian Gubčo 03.10.2018 08:30

Hlavné mesto pokračuje v revitalizácii Kamenného námestia

Bratislava - hlavné mesto SR pokračuje v revitalizačných prácach na Kamennom námestí. Po odstránení nelegálnych stánkov (alebo lepšie povedané, ich presune) začalo s úpravami niekdajších kríkov, ktoré boli známe prítomnosťou hlodavcov.

Article Big

V rámci obnovy boli kríky odstránené a nahradené budú trávnikmi, ale aj menšími záhonmi s kvetinami. Mesto okrem toho doplní automatickú závlahu, aby sa zeleň udržala, v priestore osadí niekoľko jednosedákových lavičiek a od Dunajskej ulice pribudnú mobilné nádoby na zeleň. Výraznejšie zmeny možno vidieť v blízkosti známej paulovnie - stromu neďaleko vstupu do obchodného domu My, ktorý už mal narušenú statiku, preto boli zriadené podpery, ktoré budú držať jednotlivé konáre. To by malo predĺžiť jej životnosť, strom samotný je totiž podľa zistení expertov, ktorí vykonali analýzu drevín pre iniciatívu Živé námestie, značne narušený. Aktuálne práce na Kamennom námestí by mali byť ukončené v priebehu niekoľkých týždňov.

Daný priestor je dlhodobo v hľadáčiku nielen mesta, ktoré sa podieľalo na vyššie zmienenej iniciatíve s cieľom skvalitniť toto centrálne verejné priestranstvo, ale aj developera Lordship, pripravujúceho redevelopment územia v rámci projektu Nové Kamenné námestie. Ten ako svoj príspevok k transformácii lokality navrhol rozšírenie zelených plôch a osadenie nových lavičiek.

Aktuálne realizované zmeny sú však o niečo menej veľkorysé ako to bolo v prípade návrhu developera, mesto tak zrejme realizuje úpravu len vo vlastnej réžii, hoci v súlade s víziou Živého námestia.

Galéria

  • Obnova Kamenného námestia, v diaľke vidno podpery pod paulovniou
  • Prezentácia zmien realizovaných mestom
  • Návrh úprav od developera projektu prestavby hotela Kyjev. Zdroj: Lordship

Súvisiace články

Lordship rokuje o ďalšej podobe fasády hotela Kyjev

20.02.2019 14:30:00 Adrian Gubčo

Developer Lordship, ktorý pripravuje rekonštrukciu a dostavbu okolia areálu hotela Kyjev, pokračuje v hľadaní vízie novej podoby ikonickej výškovej budovy v centre Bratislavy. Zástupcovia spoločnosti sa za okrúhlym stolom stretli s vedením Hlavného mesta aj mestskej časti.

čítať viac

Živé námestie sa stáva realitou

23.01.2019 08:40:00 Adrian Gubčo

V máji minulého roka bola po komplexnom participačnom procese predstavená iniciatíva Živé námestie, ktorá si kladie za cieľ zásadne zlepšiť stav Námestia SNP a Kamenného námestia, dvoch kľúčových verejných priestranstiev v úplnom centre Bratislavy. Okrem prípravy podkladov pre architektonickú súťaž priniesla aj sériu rýchlych riešení, ktoré sa postupne začínajú realizovať.

čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

pozrieť viac

YouTube