Author photoAdrian Gubčo 01.12.2016 12:00

Eurovea II sa odhaľuje

Jeden z najočakávanejších zámerov v Bratislave odhaľuje po prvotných informáciách ďalšie detaily a množstvo nových vizualizácii. Do roku 2019 vyrastie na kľúčovom nábrežnom pozemku pokračovanie úspešného projektu Eurovea.

Zdroj: Eurovea, a.s.

Zdroj: Eurovea, a.s.

Eurovea II pod patronátom investora Petra Korbačku z J&T Real Estate, ktoré bude developerom projektu, sa profiluje ako funkčné aj vizuálne pokračovanie komplexu, ktorý vybudoval írsky developer Ballymore Properties v rokoch 2006-2010. Aktuálny developer obhajuje potrebu rozšírenia snahou diverzifikovať, rozšíriť a skvalitniť služby pre zákazníkov nákupného centra, ktoré v roku 2016 dosahuje zatiaľ najúspešnejší rok. K existujúcim 60.000 štvorcovým metrom nákupnej plochy pribudne ďalších 25.000, podľa už známych informácii sa rozšíri food court, kiná a vzniknú priestory pre veľkých kotevných nájomcov. Podobne ako Eurovea I, aj rozšírenie bude mať dve podzemné podlažia vyhradené parkingu a tri podlažia (z toho jedno podzemné) nákupnej ploche.

Ďalšími podstatnými informáciami je vybudovanie kancelárskej časti, ktorá bude mať podľa informácii portálu TrendReality 32-tisíc štvorcových metrov, a rezidenčnej časti s približne 500 bytmi. Byty sa budú okrem iného nachádzať aj vo výškovej budove, ktorá na základe dosiaľ prezentovaných vizualizácii bude pravdepodobne najvyššou v Bratislave. Pokračovania sa dočká aj zrejme najatraktívnejšia časť Eurovey, nábrežný park, ktorý svojho času projektoval špičkový odborník na verejné priestranstvá, francúzsky architekt Michel Desvigne.

Ďalším zaujímavým prvkom je nová električková trať, ktorá by mala napájať zónu so Šafárikovym námestím, čo je podľa našich informácii reakcia na úspech prvej fázy električky do Petržalky a jej potenciálu priviesť množstvo ľudí do zóny. Nové prepojenie by malo vyrásť aj v podobe pešieho mostu medzi Euroveou a pripravovaným zámerom Nové Lido. Architektonický koncept spracovalo štúdio GFI. Odhadované náklady predstavujú 300 miliónov eur, celý projekt vznikne v rámci jednej fázy.

Eurovea II predstavuje ďalší kľúčový prvok do skladačky vznikajúceho bratislavského downtownu, pričom zaberie asi ten najlukratívnejší pozemok zo všetkých. Vzhľadom na jeho exponovanosť je veľká škoda, že sa developer vydal cestou zadania pre lokálny (a nie zrovna najrenomovanejší) ateliér namiesto veľkej medzinárodnej architektonickej súťaže po vzore konkurencie z Penta Investments, ktorá čoskoro odštartuje iný očakávaný projekt, Sky Park dizajnovaný kanceláriou Zaha Hadid Architects.

J&T Real Estate sa okrem toho musí ponáhľať, lebo v prípade nákupného centra začne čoskoro rásť aj iná konkurencia v podobe projektu Stanica Nivy od HB Reavis. Bratislava tak ešte pred rokom 2020 zásadne zmení podobu svojho nového centra, ktoré zmení charakter i obraz metropoly.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Eurovea, a.s.
  • Zdroj: Eurovea, a.s.
  • Zdroj: Eurovea, a.s.
  • Zdroj: Eurovea, a.s.
  • Zdroj: Eurovea, a.s.
  • Zdroj: Eurovea, a.s.
  • Zdroj: Eurovea, a.s.
  • Zdroj: Eurovea, a.s.
  • Zdroj: Eurovea, a.s.
  • Zdroj: Eurovea, a.s.
  • Zdroj: Eurovea, a.s.
  • Zdroj: Eurovea, a.s.

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube