YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 12.02.2018 14:00

Construction update: Einsteinova Business Center, 6.2.2018

Finálne kontúry už naberá ďalšie z bratislavských administratívnych centier, petržalský projekt Einsteinova Business Center. Po dokončení doplní sériu administratívnych budov pozdĺž rušnej dopravnej tepny, Einsteinovej ulice.

Projekt pozostáva z dvoch hmôt, jednej 8-podlažnej a druhej 17-podlažnej, vyrastajúcich zo spoločnej podnože, kde okrem služieb vznikli predovšetkým parkovacie miesta. Developer S Immo AG tu vybuduje 21.000 štvorcových metrov kancelárskych priestorov, už známymi nájomníkmi budú spoločnosti ako Uniqa Poisťovňa, Datalan, Tempest alebo IBM. Komplex z dielne architektonickej kancelárie Siebert + Talaš bude dokončený v priebehu tohto roka.

Táto časť Petržalky je miestom, kde prebieha čulý stavebný rozvoj, čo je dané dostupnosťou do centra mesta, čo nedávno ešte zlepšila nová električková trať. Vznikajú tu tak administratívne komplexy, ako aj bytové domy. V budúcnosti sa urbánny charakter územia ešte posilní, keď sa začne budovať projekt Nové Lido. Einsteinova Business Center sa tak ocitne priamo na okraji novej časti centra Bratislavy.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Pohľad z Twin City Tower
  • Zdroj: S Immo AG

Súvisiace články

Construction update: Einsteinova Business Center, 20.04.2018

30.04.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Tesne pred dokončením je výstavba administratívneho centra Einsteinova Business Center. Na stavbe prebiehajú posledné práce a realizujú sa sadové úpravy.

Čítať viac

Construction update: Einsteinova Business Center, 23.8.2017

03.09.2017 14:00:00 Adrian Gubčo

Do panorámy Petržalky pribúda ďalšia budova - administratívny komplex Einsteinova Business Center už dosiahol výšku, pri ktorej je viditeľný aj z ľavého brehu Dunaja. Po dokončení pôjde o ďalšiu zo skupiny výškových budov, ktoré vytvoria určitú nástupnú bránu do Petržalky z električkovej trate, ktorá sa dokončila v roku 2016.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube