Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 06.11.2018 13:27

V Boroch sa začala výstavba škôlky

Dnešným slávnostným poklepaním základného kameňa sa oficiálne spustila výstavba materskej školy v postupne vznikajúcej štvrti Bory. Developer Penta Real Estate škôlku vybuduje na vlastné náklady a po jej dokončení ju odovzdá za symbolické 1 euro do správy mestskej časti Lamač.

Article Big

Zdroj: Penta Real Estate

Materská škola vznikne západne od prvej fázy rezidenčnej časti projektu, teda Bory Bývanie. Z juhu bude vymedzená novou ulicou, zo západu vodným tokom, zo severu budúcou zástavbou a z východu japonským pavilónom (resp. záhradou).

Objekt bude jednopodlažný s kapacitou 70 detí. Výstavba by mala prebehnúť pomerne rýchlo a škôlka by mala fungovať už od školského roka 2019/2020. Developer do výstavby investuje približne jeden milión eur, architektonický návrh spracovali autori prvej etapy Bory Bývanie, ADOM M Studio. 

Penta upozorňuje, že ide o prvý prípad v Bratislave, kedy developer vybuduje na vlastné náklady predškolské zariadenie a odovzdá ho samospráve. Zároveň pripomína, že má ambíciu priniesť kompletnú občiansku vybavenosť. „...Nová materská škola je najlepším príkladom toho, ako sa celá zóna Bory postupne mení na novú štvrť Bratislavy,“ hovorí Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ v Penta Real Estate Slovensko.

S postupným rastom Borov budú nároky na vybavenosť ďalej narastať. Okem nákupného centra Bory Mall a série retailových boxov sa už spustila výstavba nemocnice, drobná vybavenosť sa bude nachádzať v parteri niektorých objektov v druhej fáze Bory Bývanie, kde sa už taktiež začali zemné práce. Vo výhľade je aj výstavba základnej školy, hoci to je ešte otázka vzdialenejšej budúcnosti. Predtým bude potrebné dobudovať infraštruktúru verejnej dopravy. Developer aktuálne spracúva štúdiu predĺženia dúbravskej električkovej lokality do novej štvrte.

Bory postupne získavajú tvár a začínajú sa meniť na komplexnú štvrť. Skutočné dobudovanie je však ešte otázka dlhých rokov a nie je ani definitívne známe, ako bude nová zóna vyzerať. Pôjde však každopádne o novú bránu do Bratislavy zo severozápadu, pričom je pozitívne, že nejde len o sériu logistických hál, ale o polyfunkčnú zástavbu s potenciálom aktívneho života.

Galéria

  • Zdroj: Penta Real Estate
  • Zdroj: Penta Real Estate
  • Základný kameň
  • Oficiálne poklepanie základného kameňa, zľava Lukáš Baňacký, zástupca starostu m.č. Lamač, Peter Šramko, starosta m.č. Bratislava - Lamač, a Juraj Nevolník z Penta Real Estate
  • Pozemok, kde škôlka vyrastie, s naznačeným pôdorysom

Súvisiace články

Penta Real Estate odkladá spustenie predaja ďalších bytov v Sky Parku aj v Boroch

09.04.2020 16:40:00 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate síce pokračuje vo výstavbe svojich aktuálne rozostavaných projektov, pri nových však odhalenie ponuky a spustenie predaja odkladá. Takýmto spôsobom reaguje na pandémiu koronavírusu COVID-19, ktorá negatívne zapôsobila na náladu investorov. Dotýka sa to štvrtej obytnej veže v Sky Parku aj druhej a tretej fázy Bory Bývanie.

Čítať viac

Bory postupne rastú, developer sľubuje v budúcnosti ešte vyššiu kvalitu

23.01.2020 12:15:00 Adrian Gubčo

Masívny development Bory na severozápade Bratislavy od developera Penta Real Estate postupne rastie a okrem komerčnej zóny sa začína meniť aj na rezidenčnú štvrť. Dokončená už je prvá etapa projektu, kým prvá časť druhej je v štádiu hrubej stavby. Konečne rozostavaná je aj materská škola. Okrem toho, developer sľubuje nielen blízke spustenie ďalších etáp, ale aj predstavenie nového konceptu celej štvrte.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube