YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 21.12.2021 13:08

Penta odštartovala ďalšiu etapu Borov

Developer Penta Real Estate ohlásil spustenie predaja ďalšej etapy projektu Bory. Bory Bývanie 4A, nazvané Bory Na Hrádzi, sú už zároveň aj vo výstavbe. Postupne vznikajúca štvrť na severozápade Bratislavy sa tak rozrastie o ďalšiu šesticu domov. Rozrastá sa však aj komerčná časť Borov, onedlho by tak mohol v lokalite pribudnúť ďalší supermarket predmestského typu.

Zdroj: Penta Real Estate

Zdroj: Penta Real Estate

Štart predaja štvrtej etapy developer oznámil pred niekoľkými dňami. Naplánovaný je vznik ďalšej šestice bytoviek. Umiestnené sú v severovýchodnej časti Borov, v dotyku s druhou etapou (Bory Nový Dvor), ktorá je aktuálne spolovice dokončená, kým na druhej časti sú už takmer dokončené hrubé stavby jednotlivých domov. Pôvodne mala táto časť štvrte obsahovať veľké retailové prevádzky – big boxy – realita však ukázala, že developer precenil potenciál územia. Uprednostnil tak nahradenie obchodov obytnými súbormi.

Bory Na Hrádzi budú tvorené dvojicou päť- až šesťpodlažných doskových domov a jedným „blokom“ (blok z neho robí fakt, že domy sú osadené na jednej garáži), ktorý tvoria štyri bodové šesťpodlažné domy. Priestorová organizácia budov má viesť k možnosti umiestnenia komunitných a rekreačných plôch medzi nimi – plánované tu sú športoviská (pre hokejbal a workout), detské ihrisko alebo menšia oddychová a pikniková plocha. Slúžiť budú najmä obyvateľom 306 bytov štvrtej etapy. Čo sa týka širších vzťahov, Bory Na Hrádzi komunikujú najmä smerom k vodnému toku Dúbravčický potok, kde sa nachádza chodník a cyklotrasa – od toho aj pochádza názov Na Hrádzi.

Developer zatiaľ do predaja nasadil byty v dvoch domoch, jednom doskovom a jednom bodovom. Ako voľných v čase písania článku uvádza 26 bytov, ďalších 9 je predrezervovaných. V ponuke sú najmä dvojizbové byty, väčšie boli predrezervované ako prvé. Cena dvojizbových sa pohybuje zhruba na úrovni 200-tisíc eur s DPH, k čomu ešte treba pripočítať cenu parkovacieho státia (od 10-tisíc v exteriéri, od 14,2-tisíc v interiéri). Za tieto peniaze dostane klient priemerný štandard, ale zároveň celkom príjemné dispozície (najmä v prípade dvojizbových bytov). Časť prízemných bytov disponuje predzáhradkou.

Developer sľubuje, že ponuka bude priebežne aktualizovaná a postupne rozširovaná o ďalšie byty v rámci všetkých bytových domov. Pribudnúť by mali aj ďalšie strešné penthousy s veľkorysými terasami. „Etapa Bory Na Hrádzi je určená skutočne pre každého, od mladých ľudí, ktorí hľadajú štartovacie bývanie, ale aj pre tých, ktorí hľadajú pokojné bývanie v tichšej zóne,“ hovorí Alexandra Grič, riaditeľka predaja v Penta Real Estate Slovensko. „Svoje si v nej nájdu určite aj rodiny s deťmi, keďže etapa ponúkne množstvo hracích prvkov pre najmenších. Budúci obyvatelia určite ocenia zelené oddychové zóny, workoutové ihrisko či cyklocestu.“ Táto etapa bude ale, podobne ako ostatné, závislá od automobilov. V tomto smere ponúkne 421 parkovacích miest, z toho 197 vonkajších a 224 v podzemných garážach.

Podoba štvrtej etapy je výsledkom práce kancelárie Superatelier, talentovaného a postupne rastúceho štúdia. Domy tak pôsobia racionálne, no decentne. Eleganciu im dodá použitie francúzskych okien, loggií a vhodná farebnosť, ktorá vynikne v kombinácii so zeleňou. Negatívom ostáva veľký rozsah parkovacích plôch a absencia aspoň minimálnej vybavenosti. To je však problém celej obytnej časti Borov.

Výstavba Borov Na Hrádzi je dnes v plnom prúde, stavebník už jednotlivé domy zakladá, v prípade niektorých už buduje aj prvé podlažia. Kolaudáciu očakáva na konci roka 2023. Byty sa budú odovzdávať v prvej polovici roka 2024.

 

Zdroj: Penta Real Estate

 

Penta Real Estate postupne napreduje v rozvoji rezidenčnej časti Borov. Vo výstavbe je aktuálne, ako bolo zmieňované, druhá časť druhej etapy, ako aj tretia etapa (Bory Promenáda). Na tretej etape sú už na niektorých domoch takmer dokončené fasády, ďalšie sa zatepľujú. V prípade piatej etapy, ktorá vznikne medzi treťou etapou, novou materskou školou a obchodnou prevádzkou Decathlon, zatiaľ developer plánovaný termín realizácie nespresnil. To isté platí pri šiestej, ktorá vznikne západne od druhej etapy. Dokončených bolo zatiaľ asi 600 bytov, tisícka je vo výstavbe.

Popri rozvoji aktuálne plánovaných rezidenčných etáp developer postupuje aj v postupnom budovaní retailovej zóny. Najnovším prírastkom by malo byť „OC Devínska Nová Ves“. Pôjde o supermarket s dvomi nadzemnými podlažiami a pultovou strechou – čo by mohlo naznačovať, že pôjde o Lidl, ktorý takéto strechy využíva najradšej. Najbližšia predajňa sa však nachádza na Hodonínskej ulici, čo je relatívne blízko. Dokumentácia pritom hovorí o „kvalitatívne vyššom stupni predaja“. V každom prípade, s ohľadom na lokalitu pôjde o predajňu predmestského typu s veľkým povrchovým parkoviskom, v rámci ktorého pribudne 177 miest. Realizácia sa očakáva medzi polovicou budúceho roka a začiatkom roka 2023.

Ďalším veľkým retailovým projektom je vznik logisticko-skladového areálu Squarebizz Bory od spoločnosti Karimpol Group. Ten vzniká severne od predajne Metro, priniesť by mal v prvej etape 15-tisíc metrov štvorcových predajno-skladovacích a výstavných priestorov pre malé a stredne veľké spoločnosti. Výhľadovo sa uvažuje aj o rovnako veľkej druhej etape. Developer pripomína, že haly budú mať zelené strechy a v budúcnosti bude tadiaľto viesť električková trať.

To otvára tému budúcnosti Borov, ktorá sa postupne začína konkretizovať. Čo-to prezradil v nedávnom Penta podcaste spoločnosti Michal Rehák, Business Development Director pre rezidenčné projekty v Penta Real Estate. Podľa Reháka, sfinalizovaná je urbanistická štúdia územia, ktorá je momentálne posudzovaná Magistrátom a príslušnými zastupiteľmi. To v princípe nie je novinka. Developer však prezradil, že mesto žiadalo zvýšenie objemu bývania, keďže chce takto očividne riešiť nedostatok bytov v meste. Novinkou je aj plánované vybudovanie (súkromnej) spojenej školy pre tisíc žiakov.

Developer aktuálne pracuje na vykupovaní a sceľovaní pozemkov a jednoduchých pozemkových úpravách. Veľká časť plôch, kde je do budúcna plánovaná expanzia Borov, totiž ešte nie je vo vlastníctve Penty. Cieľom je, aby do roku 2030 pribudlo alebo bolo povolených okolo tritisíc bytov. Penta avizuje, že v dohľadnej dobe budú odhalené prvé etapy, ktoré zmenia prímestský charakter zóny s veľkými parkoviskami na mestskejšie pôsobiacu zónu. Pribudnúť má architektonicky príťažlivá rezidenčná zástavba od Studio Perspektiv s aktívnym parterom a novým parkom, resp. verejným priestorom.

To sú optimistické správy. Absenciu silnejšej urbanistickej koncepcie, kombináciu rozvoľnených obytných súborov a predmestských retailových komplexov, prítomnosť veľkých povrchových parkovísk, orientáciu na automobily a koncentrovanie vybavenosti do veľkého nákupného centra som v minulosti kritizoval. Bolo by príjemné, keby developer začal postupne tieto chyby naprávať. Okrem nových lepších bytoviek preto chce do roku 2030 zlepšiť spojenia v rámci oblasti a vyjadril ochotu zaplatiť predĺženie električkovej trate do Borov (za 10-11 miliónov eur).

Bory budú mať aj naďalej v mnohých ohľadoch problémy a nedostatky. Hoci developer plánuje úpravy, charakter zóny budú do veľkej miery ovplyvňovať veľké krabice retailových a obchodných centier, povrchové parkoviská, nepríjemné priestory v okolí prístupových ciest a ďalšie prvky, ktoré rozhodne nepatria do peknej a príjemnej mestskej štvrte. Bory sú dnes vnímané ako okraj mesta. Z dlhodobého hľadiska ním ale nebudú – práve naopak, stanú sa centrom záhorskej časti Bratislavy. Spôsob rozvoja zóny by mal tomuto budúcemu významu zodpovedať.

 

Pozrite si rozvoj Borov vo fotoalbumoch

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Penta Real Estate
  • Zdroj: Penta Real Estate
  • Zdroj: Penta Real Estate
  • Zdroj: Penta Real Estate
  • Zdroj: Penta Real Estate
  • Zdroj: Penta Real Estate

Súvisiace články

Expresný postup v povoľovaní: Bory Nádvorie smerujú k výstavbe

07.03.2023 11:29:04 Andrej Sárközi

Jeden z najambicióznejších projektov v Bratislave postupne rastie. Development Bory od Penta Real Estate pridáva ďalšie rezidenčné etapy, ktoré sa pridajú k rozostavaným a dokončovaným. Jedným z prírastkov bude aj časť s názvom Bory Nádvorie, ktorá napreduje v povoľovacích procesoch. Krok po kroku sa tak tvorí kompaktná zástavba a pomaly aj vlastná identita zóny.

Čítať viac

Najmestskejšia časť Borov dostala od Magistrátu zelenú. Nová štvrť bude rásť

26.01.2023 12:16:46 Andrej Sárközi

Rozširovanie už dnes rozsiahej štvrte Bory na severozápade Bratislavy bude pokračovať. Development sa postupne rozrastá o nové rozostavané etapy, ďalšie sú v príprave. Developer Penta Real Estate najnovšie pokročil v povoľovaní časti Bory Nádvorie, tvorenej nielen rezidenciami, ale aj vybavenosťou. Pracuje sa však aj naďalších etapách.

Čítať viac

Zásadný krok vpred: Projekcia električky do Borov začína

10.01.2023 18:14:42 Adrian Gubčo

Postupne rastúce Bory na severozápadnom okraji Bratislavy budú v budúcnosti významnou časťou Bratislavy. Malo by ísť o štvrť, kde bude žiť možno až päťciferný počet obyvateľov, nachádza sa tu veľké nákupné centrum a už onedlho aj veľká nemocnica. Napriek tomu dnes chýba kvalitnejšie napojenie na verejnú dopravu. To sa však má zmeniť.

Čítať viac

Nákupné centrum, odsúdené na zánik? Bory Mall pripravuje zmeny, potrebuje mesto

07.12.2022 11:53:17 Adrian Gubčo

Bory Mall je jedným z najnovších nákupných centier v Bratislave. Dokončené bolo v roku 2014, pričom je najväčším nákupným komplexom v západnej časti mesta. Vyznačuje sa typickým predmestským charakterom, hoci vznikol ako nultá fáza výstavby Borov – novej štvrte s mestotvornými ambíciami od Penta Real Estate. Ak má byť zámer skutočne povýšený na vyššiu úroveň, zmeny bude potrebovať aj Bory Mall.

Čítať viac

Čoraz komplexnejšia štvrť. Bory rastú a pridávajú nové etapy

26.10.2022 13:35:47 Andrej Sárközi

Mohutná a ambiciózna štvrť Bory na severozápade Bratislavy postupne rastie. Pribúdajú nové rezidenčné etapy a tie rozostavané sa postupne dokončujú. Developer Penta Real Estate taktiež nedávno predstavil piatu etapu projektu medzi rozostavanou etapou Promenáda a predajňou Möbelix. Celý development tak získava svoju tvár a utvára si vlastnú identitu.

Čítať viac

Revolúcia v plánovaní: V Bratislave vznikla najväčšia hala na virtuálnu realitu na svete

18.10.2022 17:31:40 Andrej Sárközi

Česká firma Virtuplex expanduje na Slovensko. V Bratislave otvorila najväčšiu komerčnú halu na využitie virtuálnej reality na svete. Aspoň tak to komunikujú predstavitelia firmy. O väčšej hale na virtuálnu realitu ako o tej v Bratislave nevedia.

Čítať viac

V Boroch môže pribudnúť domov seniorov

26.05.2022 18:03:32 Adrian Gubčo

Development Bory na severozápade Bratislavy sa postupne mení na mestskú štvrť s rezidenciami, ako aj relatívne bohatou občianskou vybavenosťou. Okrem nákupného centra to bude predovšetkým veľká nemocnica zo siete Svet zdravia. To na seba viaže aj vznik špecifického typu bývania – zariadenia pre seniorov. Prvé je už v príprave.

Čítať viac

Bory Bývanie odhaľuje ďalšiu etapu

10.05.2022 17:01:35 Adrian Gubčo

Nová časť Bratislavy Bory postupne rastie. Najväčšmi skloňovaná je aktuálna Nemocnica Bory, vo výstavbe je ale aj trojica rezidenčných etáp. V najbližších rokoch pribudnú ďalšie, pričom ich počet sa rozširuje. Najnovšie predstavená etapa 5 vyplní priestor medzi rozostavanou etapou Bory Promenáda a predajňou Möbelix. Developerom je Penta Real Estate.

Čítať viac

Penta Real Estate spúšťa predaj a výstavbu druhej časti druhej etapy Bory Home

23.03.2021 14:40:00 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate po dokončení prvej časti druhej etapy projektu Bory Home – nazvanej Bory Nový Dvor – spúšťa realizáciu druhej časti. Popritom rozbieha aj predaj prvých bytov, ktorých tu pribudne celkovo 321. Bory sa tak naďalej rozrastajú, keďže vo výstavbe a predaji je i tretia etapa, ako aj nová nemocnica Svet zdravia.

Čítať viac

Bory: Nová mestská štvrť alebo sídlisková kaša?

27.01.2021 12:57:10 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate postupne rozvíja svoju víziu vzniku novej časti mesta – projekt Bory, ktorý vytvára rozsiahle osídlenie na severozápade Bratislavy. Zámer vzniká doslova na zelenej lúke, preto má potenciál pre aplikovanie všetkých progresívnych myšlienok o mestskom plánovaní. Vzniká však z Borov skutočne komplexná a kvalitná mestská štvrť?

Čítať viac

Rozvoj Borov pokračuje, developer predstavil nové názvy jednotlivých zón

25.01.2021 12:28:51 Adrian Gubčo

Mohutný a ambiciózny development Bory v severozápadnej časti Bratislavy sa postupne rozrastá o nové rezidenčné etapy s novými dokončenými aj rozostavanými časťami. S rozvojom štvrte vyvstáva potreba prehlbovania identity jej nových častí, čo developera Penta Real Estate podnietilo k novému názvosloviu etáp.

Čítať viac

Penta Real Estate odhaľuje ďalšiu etapu Bory Bývanie

18.11.2020 17:30:54 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate napreduje v príprave rezidenčnej časti projektu Bory Bývanie. Po dokončení prvej a tesne pred ukončením druhej sa teraz odhaľuje podoba šiestej časti projektu. Táto vyrastie na západnom okraji plánovanej štvrte a určená má byť predovšetkým pre rodiny. To určilo aj názov a koncepciu obytného súboru, ktorý je označovaný ako Susedské dvory.

Čítať viac

Bory Bývanie napredujú, Penta štartuje výstavbu a predaj v ďalších častiach štvrte

19.06.2020 10:26:40 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate pokračuje v realizácii budúcej štvrte Bory, konkrétne jej obytnej časti. Po dokončenej prvej etape a postupne dokončovanej prvej časti druhej etapy teraz štartuje aj výstavba druhej časti. Okrem toho sa spúšťa predaj bytov v tretej etape, ktorá vyplní priestor medzi nákupným centrom Bory Mall, nemocnicou Svet zdravia a prvou rezidenčnou etapou.

Čítať viac

Penta Real Estate odkladá spustenie predaja ďalších bytov v Sky Parku aj v Boroch

09.04.2020 16:40:00 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate síce pokračuje vo výstavbe svojich aktuálne rozostavaných projektov, pri nových však odhalenie ponuky a spustenie predaja odkladá. Takýmto spôsobom reaguje na pandémiu koronavírusu COVID-19, ktorá negatívne zapôsobila na náladu investorov. Dotýka sa to štvrtej obytnej veže v Sky Parku aj druhej a tretej fázy Bory Bývanie.

Čítať viac

Bory postupne rastú, developer sľubuje v budúcnosti ešte vyššiu kvalitu

23.01.2020 12:15:00 Adrian Gubčo

Masívny development Bory na severozápade Bratislavy od developera Penta Real Estate postupne rastie a okrem komerčnej zóny sa začína meniť aj na rezidenčnú štvrť. Dokončená už je prvá etapa projektu, kým prvá časť druhej je v štádiu hrubej stavby. Konečne rozostavaná je aj materská škola. Okrem toho, developer sľubuje nielen blízke spustenie ďalších etáp, ale aj predstavenie nového konceptu celej štvrte.

Čítať viac

Výstavba tretej etapy projektu Bory Bývanie sa blíži

18.12.2019 10:22:00 Adrian Gubčo

Penta Real Estate čoskoro rozbehne výstavbu tretej etapy rezidenčnej časti projektu Bory. V priestore v blízkosti prvej, už dokončenej etapy, rozostavanej nemocnice Svet zdravia a nákupného centra Bory Mall vznikne osem nových bytových domov. Developer pokračuje v napĺňaní vízie postupného rastu zóny, z ktorej vznikne ďalšia bratislavská štvrť.

Čítať viac

Penta pripravuje ďalšiu časť projektu Bory Bývanie

31.10.2019 09:33:00 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate odhaľuje ďalšiu časť projektu Bory Bývanie, tentoraz pod oficiálnym názvom Obytný súbor Lamač. Najnovší sektor vznikajúcej štvrte na severozápade Bratislavy predstavuje už piatu rezidenčnú etapu, ktorá vyrastie v dotyku s pripravovaným tretím pokračovaním obytného súboru a v blízkosti novej nemocnice či nákupného centra.

Čítať viac

Štvrtá fáza Borov odhaľuje ďalšie vizualizácie

09.09.2019 15:38:00 Adrian Gubčo

Na severozápade Bratislavy postupne rastie nová mestská štvrť Bory od developera Penta Real Estate, ktorá kombinuje bývanie, obchody, zdravotnícku funkciu a neskôr aj kancelárie. Rezidenčné časti zóny sa členia do etáp, z ktorých je prvá dokončená, druhá vo výstavbe a tretia so štvrtou (a aj piatou) v príprave. V prípade štvrtej sa teraz odhaľujú ďalšie nové vizualizácie.

Čítať viac

Construction update: Bory Bývanie, 6.4.2019 & 25.4.2019

02.05.2019 10:10:00 Adrian Gubčo

Nová bratislavská štvrť Bory od developera Penta Real Estate rastie a priebežne sú z nej ohlasované novinky – okrem predstavenia tretej a štvrtej etapy bol napríklad ohlásený zámer ubytovacieho zariadenia pre zdravotnícky personál novej nemocnice, ktorá je taktiež vo výstavbe. Okrem toho je pred dokončením prvá etapa rezidenčnej časti Borov, kým druhá etapa už začína viditeľne rásť.

Čítať viac

Štvrtá etapa Bory Bývanie s odhalenými detailami

29.04.2019 10:30:00 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate pred niekoľkými dňami predstavil podobu ďalších dvoch etáp projektu Bory Bývanie. Kým o tretej časti developmentu na severozápadnom okraji Bratislavy máme dostatok informácií, dokumentácia k štvrtej etape bola oficiálne zverejnená len v posledných dňoch.

Čítať viac

Penta Real Estate odhaľuje ďalšie etapy Bory Bývanie

12.04.2019 07:45:00 Adrian Gubčo

Mohutný projekt novej mestskej štvrte Bory sa rozrastie. Developer Penta Real Estate, ktorý v týchto dňoch finišuje s realizáciou prvej rezidenčnej etapy a rozbehol druhú, začal bližšie informovať aj o ďalších pripravovaných častiach plánovaného developmentu. Do zóny by mali čoskoro pribudnúť ďalšie stovky bytov.

Čítať viac

Druhá etapa Bory Bývanie oficiálne vo výstavbe

29.11.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate oficiálne potvrdil spustenie výstavby druhej etapy rezidenčnej časti projektu Bory, v rámci ktorého sa doteraz nezastavaná poľnohospodársky využívaná krajina mení na novú mestskú štvrť. Okrem toho sa dokončuje aj prvá etapa, ktorú som navštívil len nedávno.

Čítať viac

Prvá fáza Bory Bývanie je pred dokončením, druhá sa začína stavať

14.11.2018 10:30:00 Adrian Gubčo

Hoci som projekt Bory Bývanie navštívil len nedávno, vďaka možnosti navštíviť stavenisko môžem priniesť lepšie fotografie dokončovaného obytného súboru v mestskej časti Lamač. Okrem toho, naplno sa rozbieha výstavba druhej fázy, ktorá sa však bude nachádzať už v Devínskej Novej Vsi.

Čítať viac

V Boroch sa začala výstavba škôlky

06.11.2018 13:27:12 Adrian Gubčo

Dnešným slávnostným poklepaním základného kameňa sa oficiálne spustila výstavba materskej školy v postupne vznikajúcej štvrti Bory. Developer Penta Real Estate škôlku vybuduje na vlastné náklady a po jej dokončení ju odovzdá za symbolické 1 euro do správy mestskej časti Lamač.

Čítať viac

Construction update: Bory Bývanie & Svet zdravia, 19.10.2018

25.10.2018 09:30:00 Adrian Gubčo

Bory, masívny zámer novej štvrte na severozápadnom vstupe do Bratislavy od developera Penta Real Estate, sa pomaly začína stávať realitou. Po nákupnom centre a sérii retailových boxov sa v oblasti realizujú aj iné funkcie: bývanie v podobe súboru Bory Bývanie (I. etapa) či zdravotníctvo v podobe nemocnice Svet zdravia.

Čítať viac

Ako by mohla vyzerať tretia etapa Bory Bývanie?

22.10.2018 14:00:00 Adrian Gubčo

Informácie o príprave tretej etapy rezidenčnej časti projektu Bory od developera Penta Real Estate sú známe už nejakú dobu. Vizualizácie však boli odhalené až teraz spolu so spustením novej oficiálnej webstránky kancelárie Vallo Sadovsky Architects, korá prezentuje súťažný návrh.

Čítať viac

Saratovská sa predĺži do štvrte Bory

15.10.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

AKTUALIZOVANÉ Ako na piatkovom tlačovom brífingu oznámili zástupcovia Bratislavy - hlavného mesta SR a developera Penta Real Estate, Saratovská ulica, hlavná os mestskej časti Dúbravka, dnes končiaca v nezastavanom území severne od sídliska, sa predĺži až do vznikajúcej štvrte Bory. Mesto a developer podpísali zmluvu o spolupráci.

Čítať viac

V Boroch pribudne kancelárska budova

02.10.2018 13:30:00 Adrian Gubčo

AKTUALIZOVANÉ: Postupne vznikajúca štvrť Bory od developera Penta Real Estate sa rozšíri. Ku vznikajúcej prvej rezidenčnej fáze a nemocnici, či plánovaným dvom ďalším obytným súborom, kancelárskemu komplexu, hotelu a k tzv. business parku pribudne kancelárska budova, nazvaná Office Space Bory. Detaily sa objavili na posudzovaní na životné prostredie EIA.

Čítať viac

Tretia etapa Bory Bývanie už v príprave

23.05.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Nie tak dávno bol spustený predaj druhej časti projektu Bory Bývanie (resp. Bory Home) od developera Penta Real Estate. Nespí však ani príprava ďalších častí vznikajúcej štvrte - na posudzovaní EIA je už tretia etapa, ktorá vyplní priestor medzi prvou etapu, parkoviskami retailovej časti Borov a novou nemocnicou, ktorá by mala vzniknuúť už v blízkej dobe.

Čítať viac

Predaj bytov v druhej fáze Bory Bývanie spustený

16.04.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate oficiálne spúšťa predaj bytov v druhej fáze projektu Bory Bývanie. Postupne vznikajúca štvrť na severozápadnom okraji Bratislavy sa tak rozšíri o ďalšie stovky bytov.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube