YIMBA

Author photoAndrej Sárközi 26.10.2022 13:35

Čoraz komplexnejšia štvrť. Bory rastú a pridávajú nové etapy

Mohutná a ambiciózna štvrť Bory na severozápade Bratislavy postupne rastie. Pribúdajú nové rezidenčné etapy a tie rozostavané sa postupne dokončujú. Developer Penta Real Estate taktiež nedávno predstavil piatu etapu projektu medzi rozostavanou etapou Promenáda a predajňou Möbelix. Celý development tak získava svoju tvár a utvára si vlastnú identitu.

Zdroj: Penta Real Estate, Nino Belovič / YIM.BA

Zdroj: Penta Real Estate, Nino Belovič / YIM.BA

Masívny development Bory je situovaný medzi mestskými časťami Lamač a Devínska Nová Ves, pričom developer má záujem na tomto území vybudovať novú mestskú štvrť. Postupne sa to darí. Lokalita vzniká už dlhé roky a pravdepodobne ešte aj dlhšie obdobie bude. Nebude len o bývaní, má ísť o komplexnejšiu zónu účasťou s masívnymi retailom, sociálnou občianskou vybavenosťou, verejnými priestormi a taktiež veľkou koncovou nemocnicou

V štvrti sú aktuálne vo výstavbe domy vo viacerých etapách. Najmenej pokročilé sú práce na štvrtej etape, nazvanej Bory Na Hrádzi. Ako už prezrádza samotný názov, nachádza sa priamo pri hrádzi (resp. kanáli Dúbravčického potoka) a spája plne vybavené "komunitné" bývanie so zeleným prostredím. Autorom podoby je kancelária Superatelier. Štvrtá etapa projektu Bory Bývanie aktuálne spustila predaj nehnuteľností v bytovkách B1, B2, A2 a A3. V objektoch A1 a A4 zatiaľ predaj bytov spustený nie je. V celej etape ich bude 306.

Ako Bory informujú na sociálnej sieti, bytovky majú dokončenú hrubú stavbu. „Počas leta sa nám na štvrtej etape projektu podarilo dokončiť hrubú stavbu všetkých šiestich bytových domov. Na projekte osádzame okná na poslednej budove a dokončujeme práce na vnútorných inštaláciách. Na prvej budove už začala montáž výťahu,” uviedli. Postupne sa na objektoch začína aj so zatepľovaním fasád. 

Galéria

 • Bory Na Hrádzi. Autor: Nino Belovič / YIM.BA
 • Bory Nový Dvor. Autor: Nino Belovič / YIM.BA
 • Bory Nový Dvor. Autor: Nino Belovič / YIM.BA
 • Bory Nový Dvor. Autor: Nino Belovič / YIM.BA
 • Bory Promenáda. Autor: Nino Belovič / YIM.BA
 • Bory Promenáda. Autor: Nino Belovič / YIM.BA
 • Bory Promenáda. Autor: Nino Belovič / YIM.BA
 • Bory Promenáda. Autor: Nino Belovič / YIM.BA
 • Bory Promenáda. Autor: Nino Belovič / YIM.BA
 • Bory Nový Dvor. Zdroj: Penta Real Estate
 • Bory Promenáda. Zdroj: Penta Real Estate
 • Bory Na Hrádzi. Zdroj: Penta Real Estate
 • Bory po celkovom dokončení. Zdroj: Penta Real Estate

Po dokončení hrubej stavby zverejnil developer aj niektoré netradičné čísla. Na výstavbu štvrtej etapy Bory Na Hrádzi bolo použitých 3.410 metrov štvorcových skiel do okien, ktoré by dokázali pokryť plochu dvoch hokejových ihrísk. Dĺžka káblov presahovala 200-tisíc metrov, čo by stačilo na pokrytie stredovej čiary na ceste z Borov až do Žiliny. Na stavbe bolo tiež použitých viac ako 17-tisíc metrov kubických betónu, ktoré by v tomto objeme mohli zaplniť až sedem olympijských bazénov. 

Ďalšou časťou projektu je Bory Promenáda, teda tretia rezidenčná etapa. Tá sa nachádza v tesnej blízkosti nákupného centra Bory Mall a svojim obyvateľom prináša zatiaľ najlepšiu pešiu dostupnosť k obchodom, do kina či fitness centra. Autorom podoby tejto etapy je kancelária Sadovsky&Architects.

Aktuálne sú podľa oficiálnej stránky vypredané tri bytovky A1, B1 a C1. V predaji sú aj naďalej bytové jednotky v štyroch domoch – A2, B2, D1 a D2. Predaj zatiaľ nie je možný v bytovke s označením B3. Celkovo tu vzniká 357 bytov. 

Etapa začala s výstavbou v 3. kvartáli roku 2020 a aktuálne má podanú žiadosť o kolaudáciu, ktorá by mala prebehnúť v 3.–4. kvartáli tohto roka. Odovzdávanie bytov má developer naplánované v priebehu roka 2023. Bory Promenáda je už vo vysokom štádiu realizácie, okrem exteriérových prác sa uskutočňujú práce aj na interiéroch jednotlivých bytov. Ako uviedli ešte v auguste tohto roku: „Práce na tretej etape sa už pomaly blížia do cieľa. V bytových domoch a jednotlivých bytoch pokračujeme maľovaním stien, dláždením a obkladaním kúpeľní, či pokladaním parkiet podľa zvolených štandardov.” V bytových jednotkách sa postupne osádzajú aj interiérové dvere. 

 

Bory Promenáda. Autor: Nino Belovič / YIM.BA


Vo výstavbe je aj druhá časť druhej etapy Bory Nový Dvor. Aktuálne je vypredaná jedna bytovka s označením C3.1, v predaji sú bytové jednotky v domoch A2.1, A2.2, A2.3, ale aj B2.1, C3.2, C4.1 a C4.2. Jediný bytový dom, v ktorom zatiaľ predaj nie je spustený, je podľa oficiálnej stránky projektu objekt B2.2. Začiatok výstavby prvej časti sa začal v roku 2018 a dokončený bol v roku 2020.

Aktuálne je vo výstavbe druhá fáza etapy, pričom koniec výstavby sa predpokladá na 2. kvartál roka 2023. Pri tomto projekte zverejnili Bory Bývanie len lakonický status: „Bory Nový Dvor sa pomaly blíži k cieľu.” Celkovo tu vzniklo 574 bytov, teda 287 v každej časti. Aj druhú etapu stvárnila kancelária Sadovsky&Architects, resp. ešte Vallo Sadovsky Architects.  

Z nových bytoviek možno spomenúť ešte vlastnú ubytovňu, patriacu k novej nemocnici. Podľa najnovších informácií je už skolaudovaná. „Začiatkom októbra sme získali právoplatné kolaudačné rozhodnutie pre ubytovňu pre zdravotnícky personál Nemocnice Bory. Moderná sedempodlažná ubytovňa sa nachádza v tesnej blízkosti novej nemocnice a ubytovanie poskytne až pre 200 zamestnancov v jedno a dvojlôžkových izbách,” uvádza sa v najnovšom stanovisku Borov. 

Ubytovňa je určená pre zdravotné sestry a lekárov, ktorí si pri nástupe pri nástupe do práce budú hľadať ubytovanie. Rovnako je však aj pre zdravotníkov, ktorí budú prichádzať do Bratislavy na školenia alebo atestácie. „Prví nájomníci by sa mohli do ubytovne pre zamestnancov nasťahovať už začiatkom budúceho roka,” informovala nemocnica. Sprevádzkovanie objektu súvisí s pripravovaným otvorením nemocnice (viac prinesieme v samostatnom článku). 

 

Bory Nový Dvor. Autor: Nino Belovič / YIM.BA

Penta Real Estate vo štvrti Bory predstavila aj 5. etapu, ktorá bude umiestnená v časti Bory Centrum, teda v sektore Borov najbližšie k nákupnému centru Bory Mall. V tejto časti sa bude nachádzať jadro celej štvrte. Developer v piatej etape naplánoval 368 bytov – z toho sú 202 jednoizbové a dvojizbové jednotky. Vyše stovka (108) nehnuteľností bude trojizbových a 58 štvorizbových. Súčasťou projektu bude aj občianska vybavenosť o výmere 100 metrov štvorcových – počíta sa tak pravdepodobne len s dvomi menšími prevádzkami. 

V internej súťaži na 5. etapu sa presadila česká kancelária Studio Perspektiv, ktorá sa postará o architektúru projektu. Domy budú pravdepodobne minimalistické a kompaktné, ako bolo vo štvrti tradíciou aj doteraz. Realizácia sa predpokladá medzi rokmi 2024 až 2025 a celková investícia predstavuje 25 miliónov eur. 

Bratislava rastie, mení sa a rozširuje. Dokončením aktuálne rozostavaných etáp vzniknú ucelenejšie časti v budúcnosti veľkej štvrte a Bory získajú opäť o niečo mestskejší charakter. Pomôže tomu aj takmer dokončená koncová nemocnica, ktorú budú navštevovať nielen Bratislavčania, ale aj ľudia z celej krajiny. Dostupnosť bývania sa v metropole čiastočne zlepší, keďže bývanie v Boroch patrí do priemerného segmentu a oslovuje klientov zo strednej triedy, ktorí nemajú prostriedky na život v centre mesta. 

Kameňom úrazu však ostáva aj naďalej dopravná dostupnosť do vnútorného mesta. Hoci sú Bory už pomerne veľkou štvrťou, chýba napojenie na električkovú radiálu v Dúbravke, ale aj na pripravovaný TIOP Bory (teda terminál integrovanej osobnej prepravy). Azda sa naplnia sľuby politikov, že sa čoskoro pohne aspoň predĺženie Saratovskej. Nová spojnica by nepochybne zlepšila dopravnú situáciu, ale aj atraktivitu bývania v tejto dnes odľahlejšej časti Bratislavy. 

Potom sa snáď otvorí cesta pre ambicióznejší rozvoj ďalších častí Borov, ktoré budú viac pripomínať tradičné mesto s blokmi, aktívnym parterom a funkčným mixom. V celej záhorskej časti Bratislavy nie je lepšie miesto, kde by takáto štruktúra mala vzniknúť. 

 

Fotografie z 16.10.2022. Pozrite si výstavbu Borov vo fotoalbumoch

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Súvisiace články

Expresný postup v povoľovaní: Bory Nádvorie smerujú k výstavbe

07.03.2023 11:29:04 Andrej Sárközi

Jeden z najambicióznejších projektov v Bratislave postupne rastie. Development Bory od Penta Real Estate pridáva ďalšie rezidenčné etapy, ktoré sa pridajú k rozostavaným a dokončovaným. Jedným z prírastkov bude aj časť s názvom Bory Nádvorie, ktorá napreduje v povoľovacích procesoch. Krok po kroku sa tak tvorí kompaktná zástavba a pomaly aj vlastná identita zóny.

Čítať viac

Najmestskejšia časť Borov dostala od Magistrátu zelenú. Nová štvrť bude rásť

26.01.2023 12:16:46 Andrej Sárközi

Rozširovanie už dnes rozsiahej štvrte Bory na severozápade Bratislavy bude pokračovať. Development sa postupne rozrastá o nové rozostavané etapy, ďalšie sú v príprave. Developer Penta Real Estate najnovšie pokročil v povoľovaní časti Bory Nádvorie, tvorenej nielen rezidenciami, ale aj vybavenosťou. Pracuje sa však aj naďalších etapách.

Čítať viac

Zásadný krok vpred: Projekcia električky do Borov začína

10.01.2023 18:14:42 Adrian Gubčo

Postupne rastúce Bory na severozápadnom okraji Bratislavy budú v budúcnosti významnou časťou Bratislavy. Malo by ísť o štvrť, kde bude žiť možno až päťciferný počet obyvateľov, nachádza sa tu veľké nákupné centrum a už onedlho aj veľká nemocnica. Napriek tomu dnes chýba kvalitnejšie napojenie na verejnú dopravu. To sa však má zmeniť.

Čítať viac

Nákupné centrum, odsúdené na zánik? Bory Mall pripravuje zmeny, potrebuje mesto

07.12.2022 11:53:17 Adrian Gubčo

Bory Mall je jedným z najnovších nákupných centier v Bratislave. Dokončené bolo v roku 2014, pričom je najväčším nákupným komplexom v západnej časti mesta. Vyznačuje sa typickým predmestským charakterom, hoci vznikol ako nultá fáza výstavby Borov – novej štvrte s mestotvornými ambíciami od Penta Real Estate. Ak má byť zámer skutočne povýšený na vyššiu úroveň, zmeny bude potrebovať aj Bory Mall.

Čítať viac

Revolúcia v plánovaní: V Bratislave vznikla najväčšia hala na virtuálnu realitu na svete

18.10.2022 17:31:40 Andrej Sárközi

Česká firma Virtuplex expanduje na Slovensko. V Bratislave otvorila najväčšiu komerčnú halu na využitie virtuálnej reality na svete. Aspoň tak to komunikujú predstavitelia firmy. O väčšej hale na virtuálnu realitu ako o tej v Bratislave nevedia.

Čítať viac

V Boroch môže pribudnúť domov seniorov

26.05.2022 18:03:32 Adrian Gubčo

Development Bory na severozápade Bratislavy sa postupne mení na mestskú štvrť s rezidenciami, ako aj relatívne bohatou občianskou vybavenosťou. Okrem nákupného centra to bude predovšetkým veľká nemocnica zo siete Svet zdravia. To na seba viaže aj vznik špecifického typu bývania – zariadenia pre seniorov. Prvé je už v príprave.

Čítať viac

Bory Bývanie odhaľuje ďalšiu etapu

10.05.2022 17:01:35 Adrian Gubčo

Nová časť Bratislavy Bory postupne rastie. Najväčšmi skloňovaná je aktuálna Nemocnica Bory, vo výstavbe je ale aj trojica rezidenčných etáp. V najbližších rokoch pribudnú ďalšie, pričom ich počet sa rozširuje. Najnovšie predstavená etapa 5 vyplní priestor medzi rozostavanou etapou Bory Promenáda a predajňou Möbelix. Developerom je Penta Real Estate.

Čítať viac

Penta odštartovala ďalšiu etapu Borov

21.12.2021 13:08:18 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate ohlásil spustenie predaja ďalšej etapy projektu Bory. Bory Bývanie 4A, nazvané Bory Na Hrádzi, sú už zároveň aj vo výstavbe. Postupne vznikajúca štvrť na severozápade Bratislavy sa tak rozrastie o ďalšiu šesticu domov. Rozrastá sa však aj komerčná časť Borov, onedlho by tak mohol v lokalite pribudnúť ďalší supermarket predmestského typu.

Čítať viac

Penta Real Estate spúšťa predaj a výstavbu druhej časti druhej etapy Bory Home

23.03.2021 14:40:00 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate po dokončení prvej časti druhej etapy projektu Bory Home – nazvanej Bory Nový Dvor – spúšťa realizáciu druhej časti. Popritom rozbieha aj predaj prvých bytov, ktorých tu pribudne celkovo 321. Bory sa tak naďalej rozrastajú, keďže vo výstavbe a predaji je i tretia etapa, ako aj nová nemocnica Svet zdravia.

Čítať viac

Bory: Nová mestská štvrť alebo sídlisková kaša?

27.01.2021 12:57:10 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate postupne rozvíja svoju víziu vzniku novej časti mesta – projekt Bory, ktorý vytvára rozsiahle osídlenie na severozápade Bratislavy. Zámer vzniká doslova na zelenej lúke, preto má potenciál pre aplikovanie všetkých progresívnych myšlienok o mestskom plánovaní. Vzniká však z Borov skutočne komplexná a kvalitná mestská štvrť?

Čítať viac

Rozvoj Borov pokračuje, developer predstavil nové názvy jednotlivých zón

25.01.2021 12:28:51 Adrian Gubčo

Mohutný a ambiciózny development Bory v severozápadnej časti Bratislavy sa postupne rozrastá o nové rezidenčné etapy s novými dokončenými aj rozostavanými časťami. S rozvojom štvrte vyvstáva potreba prehlbovania identity jej nových častí, čo developera Penta Real Estate podnietilo k novému názvosloviu etáp.

Čítať viac

Penta Real Estate odhaľuje ďalšiu etapu Bory Bývanie

18.11.2020 17:30:54 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate napreduje v príprave rezidenčnej časti projektu Bory Bývanie. Po dokončení prvej a tesne pred ukončením druhej sa teraz odhaľuje podoba šiestej časti projektu. Táto vyrastie na západnom okraji plánovanej štvrte a určená má byť predovšetkým pre rodiny. To určilo aj názov a koncepciu obytného súboru, ktorý je označovaný ako Susedské dvory.

Čítať viac

Bory Bývanie napredujú, Penta štartuje výstavbu a predaj v ďalších častiach štvrte

19.06.2020 10:26:40 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate pokračuje v realizácii budúcej štvrte Bory, konkrétne jej obytnej časti. Po dokončenej prvej etape a postupne dokončovanej prvej časti druhej etapy teraz štartuje aj výstavba druhej časti. Okrem toho sa spúšťa predaj bytov v tretej etape, ktorá vyplní priestor medzi nákupným centrom Bory Mall, nemocnicou Svet zdravia a prvou rezidenčnou etapou.

Čítať viac

Penta Real Estate odkladá spustenie predaja ďalších bytov v Sky Parku aj v Boroch

09.04.2020 16:40:00 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate síce pokračuje vo výstavbe svojich aktuálne rozostavaných projektov, pri nových však odhalenie ponuky a spustenie predaja odkladá. Takýmto spôsobom reaguje na pandémiu koronavírusu COVID-19, ktorá negatívne zapôsobila na náladu investorov. Dotýka sa to štvrtej obytnej veže v Sky Parku aj druhej a tretej fázy Bory Bývanie.

Čítať viac

Bory postupne rastú, developer sľubuje v budúcnosti ešte vyššiu kvalitu

23.01.2020 12:15:00 Adrian Gubčo

Masívny development Bory na severozápade Bratislavy od developera Penta Real Estate postupne rastie a okrem komerčnej zóny sa začína meniť aj na rezidenčnú štvrť. Dokončená už je prvá etapa projektu, kým prvá časť druhej je v štádiu hrubej stavby. Konečne rozostavaná je aj materská škola. Okrem toho, developer sľubuje nielen blízke spustenie ďalších etáp, ale aj predstavenie nového konceptu celej štvrte.

Čítať viac

Výstavba tretej etapy projektu Bory Bývanie sa blíži

18.12.2019 10:22:00 Adrian Gubčo

Penta Real Estate čoskoro rozbehne výstavbu tretej etapy rezidenčnej časti projektu Bory. V priestore v blízkosti prvej, už dokončenej etapy, rozostavanej nemocnice Svet zdravia a nákupného centra Bory Mall vznikne osem nových bytových domov. Developer pokračuje v napĺňaní vízie postupného rastu zóny, z ktorej vznikne ďalšia bratislavská štvrť.

Čítať viac

Penta pripravuje ďalšiu časť projektu Bory Bývanie

31.10.2019 09:33:00 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate odhaľuje ďalšiu časť projektu Bory Bývanie, tentoraz pod oficiálnym názvom Obytný súbor Lamač. Najnovší sektor vznikajúcej štvrte na severozápade Bratislavy predstavuje už piatu rezidenčnú etapu, ktorá vyrastie v dotyku s pripravovaným tretím pokračovaním obytného súboru a v blízkosti novej nemocnice či nákupného centra.

Čítať viac

Štvrtá fáza Borov odhaľuje ďalšie vizualizácie

09.09.2019 15:38:00 Adrian Gubčo

Na severozápade Bratislavy postupne rastie nová mestská štvrť Bory od developera Penta Real Estate, ktorá kombinuje bývanie, obchody, zdravotnícku funkciu a neskôr aj kancelárie. Rezidenčné časti zóny sa členia do etáp, z ktorých je prvá dokončená, druhá vo výstavbe a tretia so štvrtou (a aj piatou) v príprave. V prípade štvrtej sa teraz odhaľujú ďalšie nové vizualizácie.

Čítať viac

Construction update: Bory Bývanie, 6.4.2019 & 25.4.2019

02.05.2019 10:10:00 Adrian Gubčo

Nová bratislavská štvrť Bory od developera Penta Real Estate rastie a priebežne sú z nej ohlasované novinky – okrem predstavenia tretej a štvrtej etapy bol napríklad ohlásený zámer ubytovacieho zariadenia pre zdravotnícky personál novej nemocnice, ktorá je taktiež vo výstavbe. Okrem toho je pred dokončením prvá etapa rezidenčnej časti Borov, kým druhá etapa už začína viditeľne rásť.

Čítať viac

Štvrtá etapa Bory Bývanie s odhalenými detailami

29.04.2019 10:30:00 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate pred niekoľkými dňami predstavil podobu ďalších dvoch etáp projektu Bory Bývanie. Kým o tretej časti developmentu na severozápadnom okraji Bratislavy máme dostatok informácií, dokumentácia k štvrtej etape bola oficiálne zverejnená len v posledných dňoch.

Čítať viac

Penta Real Estate odhaľuje ďalšie etapy Bory Bývanie

12.04.2019 07:45:00 Adrian Gubčo

Mohutný projekt novej mestskej štvrte Bory sa rozrastie. Developer Penta Real Estate, ktorý v týchto dňoch finišuje s realizáciou prvej rezidenčnej etapy a rozbehol druhú, začal bližšie informovať aj o ďalších pripravovaných častiach plánovaného developmentu. Do zóny by mali čoskoro pribudnúť ďalšie stovky bytov.

Čítať viac

Druhá etapa Bory Bývanie oficiálne vo výstavbe

29.11.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate oficiálne potvrdil spustenie výstavby druhej etapy rezidenčnej časti projektu Bory, v rámci ktorého sa doteraz nezastavaná poľnohospodársky využívaná krajina mení na novú mestskú štvrť. Okrem toho sa dokončuje aj prvá etapa, ktorú som navštívil len nedávno.

Čítať viac

Prvá fáza Bory Bývanie je pred dokončením, druhá sa začína stavať

14.11.2018 10:30:00 Adrian Gubčo

Hoci som projekt Bory Bývanie navštívil len nedávno, vďaka možnosti navštíviť stavenisko môžem priniesť lepšie fotografie dokončovaného obytného súboru v mestskej časti Lamač. Okrem toho, naplno sa rozbieha výstavba druhej fázy, ktorá sa však bude nachádzať už v Devínskej Novej Vsi.

Čítať viac

V Boroch sa začala výstavba škôlky

06.11.2018 13:27:12 Adrian Gubčo

Dnešným slávnostným poklepaním základného kameňa sa oficiálne spustila výstavba materskej školy v postupne vznikajúcej štvrti Bory. Developer Penta Real Estate škôlku vybuduje na vlastné náklady a po jej dokončení ju odovzdá za symbolické 1 euro do správy mestskej časti Lamač.

Čítať viac

Construction update: Bory Bývanie & Svet zdravia, 19.10.2018

25.10.2018 09:30:00 Adrian Gubčo

Bory, masívny zámer novej štvrte na severozápadnom vstupe do Bratislavy od developera Penta Real Estate, sa pomaly začína stávať realitou. Po nákupnom centre a sérii retailových boxov sa v oblasti realizujú aj iné funkcie: bývanie v podobe súboru Bory Bývanie (I. etapa) či zdravotníctvo v podobe nemocnice Svet zdravia.

Čítať viac

Ako by mohla vyzerať tretia etapa Bory Bývanie?

22.10.2018 14:00:00 Adrian Gubčo

Informácie o príprave tretej etapy rezidenčnej časti projektu Bory od developera Penta Real Estate sú známe už nejakú dobu. Vizualizácie však boli odhalené až teraz spolu so spustením novej oficiálnej webstránky kancelárie Vallo Sadovsky Architects, korá prezentuje súťažný návrh.

Čítať viac

Saratovská sa predĺži do štvrte Bory

15.10.2018 09:00:00 Adrian Gubčo

AKTUALIZOVANÉ Ako na piatkovom tlačovom brífingu oznámili zástupcovia Bratislavy - hlavného mesta SR a developera Penta Real Estate, Saratovská ulica, hlavná os mestskej časti Dúbravka, dnes končiaca v nezastavanom území severne od sídliska, sa predĺži až do vznikajúcej štvrte Bory. Mesto a developer podpísali zmluvu o spolupráci.

Čítať viac

V Boroch pribudne kancelárska budova

02.10.2018 13:30:00 Adrian Gubčo

AKTUALIZOVANÉ: Postupne vznikajúca štvrť Bory od developera Penta Real Estate sa rozšíri. Ku vznikajúcej prvej rezidenčnej fáze a nemocnici, či plánovaným dvom ďalším obytným súborom, kancelárskemu komplexu, hotelu a k tzv. business parku pribudne kancelárska budova, nazvaná Office Space Bory. Detaily sa objavili na posudzovaní na životné prostredie EIA.

Čítať viac

Tretia etapa Bory Bývanie už v príprave

23.05.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Nie tak dávno bol spustený predaj druhej časti projektu Bory Bývanie (resp. Bory Home) od developera Penta Real Estate. Nespí však ani príprava ďalších častí vznikajúcej štvrte - na posudzovaní EIA je už tretia etapa, ktorá vyplní priestor medzi prvou etapu, parkoviskami retailovej časti Borov a novou nemocnicou, ktorá by mala vzniknuúť už v blízkej dobe.

Čítať viac

Predaj bytov v druhej fáze Bory Bývanie spustený

16.04.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Developer Penta Real Estate oficiálne spúšťa predaj bytov v druhej fáze projektu Bory Bývanie. Postupne vznikajúca štvrť na severozápadnom okraji Bratislavy sa tak rozšíri o ďalšie stovky bytov.

Čítať viac

Mapa projektu

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube