Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 02.11.2018 08:30

Construction update: Stanica Nivy & Nivy Tower, 28.10. & 30.10.

Stavenisko Stanice Nivy patrí k najväčším v strednej Európe a vďaka mimoriadnemu tempu výstavby sa mení každým dňom. To isté platí aj o Nivy Tower, budúcej najvyššej administratívnej budove v krajine, ktorá už začína byť viditeľná v bratislavskej panoráme.

Article Big

Developer HB Reavis už po druhýkrát umožnil verejnosti nahliadnuť priamo na stavenisko a predstaviť aktuálny postup výstavby.

V prípade Stanice Nivy sa pokračuje v budovaní základovej dosky, ktorá by mala byť kompletne zrealizovaná do konca januára 2019, v iných častiach rozsiahlej stavby sa však budujú podzemné podlažia a pri budúcom hlavnom vstupe od Svätoplukovej ulice sa už dokonca pracuje na prvom nadzemnom podlaží. Ešte ďalej je Nivy Tower, kde sa pracuje na výstavbe dvanásteho nadzemného podlažia.

V tomto štádiu výstavby tak už začínajú byť zreteľné prvky architektúry, ako aj jednotlivé funkčné časti budúceho komplexu – napríklad prvé podzemné podlažie Stanice Nivy, kde budú priestory autobusovej stanice, je charakteristické väčšou svetlovu výškou, viditeľné je veľkorysé vstupné lobby do administratívnej veže či ustupujúca časť fasády veže. Menej viditeľné práce prebiehajú aj v interiéroch, v Nivy Tower sa už začalo s prvými výmaľbami.

Bratislava je tak čoraz bližšie k novej autobusovej stanici, jednému z najväčších nákupných centier a k novej výškovej dominante. Stanica Nivy bude obsahovať 70-tisíc metrov štvorcových retailu, 31-tisíc metrov štvorcových kancelárskych priestorov v 125 metrov vysokej Nivy Tower, strešný park či farmársku tržnicu (freshmarket). Architektmi komplexu sú kancelárie Benoy a Siebert + Talaš.

Dokončenie prvej časti projektu – Nivy Tower – sa očakáva už ku koncu roka 2019, Stanica Nivy bude nasledovať v roku 2020. V tej dobe bude veľmi akútnou otázkou riešenie dopravy v území, vyžadujúce si zásah v podobe kapacitnejšieho spôsobu prepravy cestujúcich, ako to momentálne dokážu zvládať osobné automobily a existujúca ponuka verejnej dopravy.

Ako logická možnosť sa javí električka. Z neoverených zdrojov preniká informácia, že developer uvažuje o projekte trate po Dunajskej ulici a ulici Mlynské nivy, hoci zatiaľ chýba silnejšia podpora mesta. Faktom ostáva, že pasivita v tomto prípade môže viesť jedine ku totálnemu kolapsu, čo by bolo zlou správou pre všetkých.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

 • Celkový pohľad na stavenisko Stanice Nivy
 • Vznikajúce prvé podzemné podlažie, kde bude autobusová stanica
 • Výška tohto podlažia je masívnejšia, aby mohli vchádzať aj mohutnejšie autobusy
 • Základová doska by mala byť dokončená do konca januára 2019
 • Prvé nadzemné podlažie nákupného centra
 • Rastúci bratislavský downtown
 • Nivy Tower
 • Nivy Tower. Fotografia z 30.10.2018
 • Nivy Tower. Fotografia z 30.10.2018
 • Nivy Tower. Fotografia z 30.10.2018
 • Nová vozovka na ulici Mlynské nivy
 • Zdroj: HB Reavis

Súvisiace články

Výstavba Stanice Nivy postupuje, okolie získava definitívnu podobu

15.12.2020 13:00:52 Adrian Gubčo

Hoci bola ulica Mlynské nivy, nový mestský „bulvár“, otvorená už pred takmer mesiacom, len v týchto dňoch finišujú práce aj na ostatných častiach infraštruktúry v okolí. Medzičasom, na komplexe budúceho nákupného centra a podzemnej autobusovej stanice postupujú práce a rysovať sa začína jedna z hlavných atrakcií budovy: strešná záhrada, ktorá do lokality prinesie novú zeleň. Developerom je HB Reavis.

Čítať viac

Hlavné mesto konečne oznámilo termín spustenia Mlynských nív

11.11.2020 10:28:32 Adrian Gubčo

Po necelých dvoch rokoch od uzatvorenia ulice je konečne známy definitívny termín otvorenia Mlynských nív medzi Karadžičovou a Košickou. Hlavné mesto a Dopravný podnik Bratislavy ohlásili, že verejná doprava sa na tejto dôležitej mestskej triede obnoví v pondelok, 16. novembra 2020. Prestavba súvisí s výstavbou projektu Stanica Nivy a zóny Nové Nivy od developera HB Reavis.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Prvý bratislavský mrakodrap rastie a spolu s ním aj celý projekt Eurovea II.

First Bratislava skyscraper rises as well as Eurovea II development.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #bratislavadowntown #development #realestate #eurovea #euroveacity #euroveaTower #tower #highrise #skyscraper #city #downtown #riverfront #architecture #contemporaryarchitecture

@jtre_sk
Promenáda pred Novým evanjelickým kostolom bude čoskoro dokončená - práce sa už začali. Výsledkom bude lepší verejný priestor.

Promenade before New reformed church will be completed soon as the works already started. Quality of public space will grow.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #stein2 #publicspace #verejnypriestor #city #urbanism

@yitslovakia
Cesta k novej Bratislave.

Road to new Bratislava.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #bratislavadowntown #downtown #highrise #city #urbanism #apollo #mostapollo #danube #riverfront #architecture
Guthaus je už v štádiu hrubej stavby, developer Corwin očakáva dokončenie do konca roka 2021.

Guthaus is topped out, developer Corwin expects it to be completed by end of 2021.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #city #novemesto #racianska #guthaus #architecture #contemporaryarchitecture

@alleswirdgutarchitecture @corwin.sk
Dom športu sa zmenil na elegantnú súčasnú stavbu.

Hotel Dom športu became an elegant contemporary building.

#bratislava #YIMBA #yesinmybratislava #YIMBY #newbratislava #development #realestate #housing #living #home #office #work #city #architecture #contemporaryarchitecture #domsportu #reconstruction #novemesto

@fva_architekti
Nová podoba Námestia SNP a Kamenného námestia je známa, autorom architektúry je @atelier_loidl

New look of SNP sq and Kamenné sq is revealed. It will be designed by @atelier_loidl
Pozrieť viac

YouTube