Bratislava YIMBY

Author photoAdrian Gubčo 29.08.2018 18:00

Dôstojnejšia pripomienka SNP

Dnes si pripomíname jednu z najvýznamnejších udalostí slovenskej histórie. Pri tejto príležitosti by som rád vyjadril nádej, že už v blízkej budúcnosti - ideálne už budúci rok - budeme môcť výročie Slovenského národného povstania oslavovať v dôstojnejších podmienkach na Námestí SNP.

Article Big

Zdroj: Živé námestie

Súbor jednoduchých a rýchlo realizovateľných opatrení navrhla iniciatíva Živé námestie, za ktorou stojí Aliancia Stará tržnica, Inštitút SGI a Bratislava - hlavné mesto SR. Po týchto rýchlych opatreniach by mala nasledovať veľká a komplexná architektonická súťaž, ktorá Námestie SNP premení na niečo, čím malo byť už dávno: jeden z najlepších verejných priestorov v Bratislave a kľúčový stretávací bod, ktorý bude javiskom spoločenského a politického života mesta aj krajiny.

Pamiatka na deň, kedy sa malý národ postavil voči zlu, si zaslúži tú najvyššiu poctu v podobe špičkového námestia, ktoré bude aj v budúcnosti symbolickým miestom, v ktorom sa bude brániť sloboda a spravodlivosť. Lebo aj o tom je kvalitný verejný priestor a kvalitné mesto.

Súvisiace články

Hlavné mesto zrealizovalo úpravu Klobučníckej, ďalšie zmeny prídu čoskoro

09.10.2019 14:38:00 Adrian Gubčo

Hlavné mesto pokračuje v tzv. „quick wins“, teda v rýchlych zásahoch, ktoré majú zlepšiť kvalitu verejných priestorov na Námestí SNP a v jeho okolí. Úpravami prešla časť Klobučníckej ulice, v blízkej dobe sa očakáva realizácia ďalších zmien, ako aj vyhlásenie súťaže na komplexnú premenu celého územia.

čítať viac

Kedy bude Klobučnícka ulica pre ľudí?

05.08.2019 15:20:00 Adrian Gubčo

Keď v priebehu mája predstavilo Hlavné mesto aktuálny postup na projekte Živé námestie, prisľúbilo, že už v priebehu júna začne realizovať opatrenia, ktoré prispejú k zlepšeniu úrovne verejného priestoru na Námestí SNP a jeho okolí. Prvým zásahom malo byť skvalitnenie pešieho pohybu na Klobučníckej ulici.

čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

pozrieť viac

YouTube