Bratislava YIMBY

Author photoAdrian Gubčo 29.08.2018 18:00

Dôstojnejšia pripomienka SNP

Dnes si pripomíname jednu z najvýznamnejších udalostí slovenskej histórie. Pri tejto príležitosti by som rád vyjadril nádej, že už v blízkej budúcnosti - ideálne už budúci rok - budeme môcť výročie Slovenského národného povstania oslavovať v dôstojnejších podmienkach na Námestí SNP.

Article Big

Zdroj: Živé námestie

Súbor jednoduchých a rýchlo realizovateľných opatrení navrhla iniciatíva Živé námestie, za ktorou stojí Aliancia Stará tržnica, Inštitút SGI a Bratislava - hlavné mesto SR. Po týchto rýchlych opatreniach by mala nasledovať veľká a komplexná architektonická súťaž, ktorá Námestie SNP premení na niečo, čím malo byť už dávno: jeden z najlepších verejných priestorov v Bratislave a kľúčový stretávací bod, ktorý bude javiskom spoločenského a politického života mesta aj krajiny.

Pamiatka na deň, kedy sa malý národ postavil voči zlu, si zaslúži tú najvyššiu poctu v podobe špičkového námestia, ktoré bude aj v budúcnosti symbolickým miestom, v ktorom sa bude brániť sloboda a spravodlivosť. Lebo aj o tom je kvalitný verejný priestor a kvalitné mesto.

Súvisiace články

Kedy bude Klobučnícka ulica pre ľudí?

05.08.2019 15:20:00 Adrian Gubčo

Keď v priebehu mája predstavilo Hlavné mesto aktuálny postup na projekte Živé námestie, prisľúbilo, že už v priebehu júna začne realizovať opatrenia, ktoré prispejú k zlepšeniu úrovne verejného priestoru na Námestí SNP a jeho okolí. Prvým zásahom malo byť skvalitnenie pešieho pohybu na Klobučníckej ulici.

čítať viac

Hlavné mesto pokračuje v projekte Živé námestie

17.05.2019 11:30:00 Adrian Gubčo

Dve centrálne bratislavské verejné priestranstvá – Námestie SNP a Kamenné námestie – spoločne s priľahlými ulicami sa čoskoro začnú výraznejšie meniť. Hlavné mesto pokračuje v realizácii projektu Živé námestie, ktorého cieľom je zatraktívniť tieto plochy a pripraviť pôdu pre vyhlásenie architektonickej súťaže na komplexnú revitalizáciu územia.

čítať viac

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

pozrieť viac

YouTube