YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 29.07.2016 08:30

Nový projekt: Meander

Keďže masívna výstavba prebehla na karloveskom sídlisku Dlhé Diely už v minulosti a väčšina väčších plôch sa vyplnila, v poslednom období pribúdajú v oblasti skôr menšie a komornejšie projekty. Po nedávno ohlásenom zámere Skalka Rezidencia bude najnovším prírastkom v oblasti ďalší menší projekt, Meander.

Zdroj: Greefin Group

Zdroj: Greefin Group

Meander vyrastie v blízkosti križovatky komunikácie Dlhé Diely III s Devínskou cestou, naproti inému nedávnemu projektu nazvanému Rezidencia Romantika (sic!). Názov Meandru zrejme vyplýva z architektúry domu, ktorej bude dominovať zalamovaná západná fasáda.

Rezidenčný objekt bude mať štyri podlažia a dokopy jedenásť dvoj- až štvorizbových bytov, z hľadiska dispozícii zaujme (negatívne) predovšetkým byt 1A na druhom prízemnom podlaží, ale aj použitie sádrokartónových stien v rámci vnútorných (aj medzibytových) priečok. Developer, ktorým je spoločnosť Greefin Group (ktorá najnovšie naštartovala ambiciózny projekt Treenium), nastavil cenovky výrazne nad hodnotu 2000 eur na meter štvorcový. Stavebné práce na projekte už začali, v závislosti od tempa prác by mohol byť dokončený už koncom roku 2017.

Meander tak ďalej prispeje k postupnej premene svahov nad Dunajom s poloprírodným charakterom na obytnú oblasť, čo je však vzhľadom na absolútne chýbajúcu kvalitnejšiu inštraštruktúru (chodníky, obchody a v podstate aj spevnené či udržiavané cesty) v tejto chvíli skôr nežiaduce. 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Greefin Group
  • Zdroj: Greefin Group
  • Zdroj: Greefin Group
  • Netradičný pôdorys bytu 1A. Zdroj: Greefin Group

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube