Author photoAdrian Gubčo 04.09.2017 08:30

Tatra Avantgard rebranduje na Devínku

V Devínskej Novej Vsi štartuje výstavba už dávnejšie predstaveného projektu, ktorý pripravovala realitná divízia Tatra Banky pod názvom Tatra Avantgard. Medzičasom však zámer prešiel na nového developera - Metrostav - ktorý ho rebrandoval a spustil pod názvom Devínka.

Nový majiteľ už projekt nijako mimoriadne nemenil, vznikne tak objekt v tvare dvojitého písmena U, čím architekti z kancelárie Flying Treehouse (kedysi známi pod názvom Rudohradský Chaban) reagovali na pozemok, na ktorého severnej strane sa nachádza rušná železničná trať.

Byty, ktorých je 123, sa tak otvárajú do dvorov a na juh smerom k masívu Devínskej Kobyly, každý by zároveň mal obsahovať balkón, terasu či predzáhradku. Momentálne je do predpredaja pustených prvých 30 bytov, počnúc 1,5-izbovými a 4-izbovými končiac, ceny začínajú na 80-tisíc eurách. Pri prepočítaní na meter štvorcový sa predpredajové ceny takmer zhodujú s tými spred vyše roka, ktoré predstavila ešte Tatra Residence. K bytu si treba zároveň dokúpiť parkovacie miesto, pričom parkovanie bude riešené v podzemí aj na povrchu. So vznikom prevádzok v prízemí sa neráta. Výstavba sa už naštartovala, kolaudáciu developer očakáva v júni 2019.

Devínka vzniká v mestskej časti, kde postupne pribúdajú novostavby. Dopyt je do veľkej miery ťahaný kombináciou blízkosti závodu Volkswagen a teda zaujímavým trhom v podobe jeho zamestnancov, ako aj nižšími cenami, keďže Devínska Nová Ves patrí k okrajovým častiam Bratislavy. Napriek tomu, že architektúru možno nazvať prinajlepšom úspornou, sú aj projekty ako Devínka prínosom, keďže pomáhajú zmierniť rastúci tlak, ktorému čelia záujemcovia o nové bývanie. Dostupnosť bývania sa postupne stáva jednou z najzásadnejších tém, ktorým bude Bratislava v blízkej dobe čeliť.

Metrostav sa ako developer postupne aktivizuje. Hoci ide prednostne o stavebnú firmu, "vďaka" problémom pôvodného developera získala projekt 3nity a rebrandovala ho na CityPark Ružinov, ktorý úspešne napreduje. Na druhej strane, Tatra Residence ustupuje zo svojich veľkorysejších zámerov.

Okrem Devínky to vidno aj na projekte Olympia, ktorý spoločnosť prebrala od iného majiteľa a zorganizovala urbanisticko-architektonickú súťaž za účelom nájdenia lepšieho návrhu. Nakoniec sa však rozhodla realizovať nie víťazný, ale až tretí návrh z danej súťaže, ktorý je výrazne ekonomickejší.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: Metrostav
  • Zdroj: Metrostav
  • Zdroj: Metrostav
  • Zdroj: Metrostav

Súvisiace články

Mapa projektu

Komentáre

Najčítanejšie

Zo Slovenska

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube