YIMBA

Andrej Sárközi

Redaktor

Andrej Sárközi

Kontakt:

e-mail: andrej@yimba.sk

Najnovšie články autora

Veľké zmeny v Záhorskej Bystrici pokračujú: Mesto dáva zelenú projektu novej obytnej zóny

02.02.2023 17:36:33 Andrej Sárközi

Transformácia južného vstupu do Záhorskej Bystrice bude v budúcnosti pokračovať. V príprave napreduje development, ktorý dotvorí formujúcu sa obytnú zónu, dnes zloženú predovšetkým z rodinných domov, no v budúcnosti aj z bytoviek. Zelenú mu dáva Magistrát, ktorý tu sám vlastní pozemky, hoci o ich budúcom využití mlčí.

Čítať viac

Prestížna štvrť sa rozrastie. Dúbravské terasy doplnia Záhradné mesto

02.02.2023 10:20:00 Andrej Sárközi

Dúbravka zažíva v poslednom období stavebný rozmach, ku ktorému sa pridáva ďalší development. Jeho plány siahajú až do roku 2017, po dlhom období nastal pokrok v jeho príprave až teraz. Nový rezidenčný komplex Dúbravské terasy vyrastie na doteraz neudržiavanom pozemku a výrazne zmení jeho podobu.

Čítať viac

Zašlá sláva sa obnovuje. Obnova fontány Družba ide do finále

01.02.2023 16:00:00 Andrej Sárközi

Obyvatelia Bratislavy sa mu vo veľkom vyhýbali a lákadlom nebolo ani pre turistov. Námestie slobody sa na dlhé roky stalo miestom, charakteristickým schátraným priestorom, a po zotmení aj nebezpečnou lokalitou. Posledné roky však zažíva znovuzrodenie, ktoré ho mení na klenot mesta. Obnova sa opäť o čosi posunula.

Čítať viac

Zaniká jedna prieluka za druhou. Provizórne parkovisko na Vysokej nahradí polyfunkčný dom

01.02.2023 09:38:21 Andrej Sárközi

Prieluka na frekventovanej ulici v centre metropoly čoskoro zanikne. Lokalita Vysokej je obyvateľom Bratislavy dobre známa, nachádza sa v historickom jadre Bratislavy, ktoré je príznačné viacerými "dierami", vhodnými na zástavbu. Jedna z takých onedlho získa nové využitie.

Čítať viac

Prvé odvolania prichádzajú. Nový trh na Miletičovej naráža na odpor

31.01.2023 14:00:00 Andrej Sárközi

Lokalita známeho trhoviska na Miletičovej v budúcnosti nebude vyzerať tak, ako ho poznáme dnes. Jeho podobu výrazne zmení development Nový trh, ktorý sa stane dominantou okolia. Projekt sa začal rozbiehať v roku 2021 a o rok neskôr už disponoval prvými povoleniami. Plány investora však neprijali všetci s nadšením, v dôsledku čoho prichádzajú od obyvateľov prvé odvolania.

Čítať viac

Najčítanejšie

Tlačové správy

Instagram

Informácie o projektoch, výstavbe a architektúre v Bratislave | Information about development and architecture in Bratislava, Slovakia

Pozrieť viac

YouTube