Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 19.09.2018 13:00

Premena fasády hotela Park Inn by Danube sa spúšťa

Dobré správy z Rybného námestia: Na budove hotela Park Inn by Danube (bývalý hotel Danube) sa objavilo lešenie. Developer Sitno Holding teda začína napĺňať sľub a prebuduje fasádu hotela, ktorá oprávnene spôsobila kontroverzie a všeobecný nesúhlas odborníkov aj laikov.

Article Big

Fotografia z 19.9.2018

Nová fasáda by mala byť v zmysle dohody s mestskou časťou Bratislava - Staré Mesto dokončená do 31.10., keďže sa však realizácia začína len teraz, daný dátum dokončenia je nepravdepodobný. Starosta mestskej časti Radoslav Števčík vyhlásil, že pokiaľ upravená fasáda nebude v tomto čase zrealizovaná, vypovedá povolenie na predčasné užívanie stavby. V takom prípade by bolo potrebné hotel zavrieť.

Upravená fasáda je výsledkom workshopu architektov, v ktorom zvíťazil so svojim návrhom architekt Ľubomír Závodný. Hoci nepôjde o úplne zásadné zmeny a ani po nich nebude hotel vyzerať tak, ako sa na budovu v dane lokalite patrí, súčasný katastrofálny vzhľad sa zlepší. Architektonické kvality niektorých stavieb v okolí, napríklad hotelu Devín, ale ani svoje vlastné pred rekonštrukciou, však nedosiahne.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: AK Ľubomír Závodný

Súvisiace články

Kolaudácia hotela Park Inn by Danube štartuje nanovo

05.02.2019 08:00:00 Adrian Gubčo

Kauza kontroverznej rekonštrukcie hotela Park Inn by Danube má ďalšie pokračovanie. Podľa správy, publikovanej TASR, Okresný úrad vyhovel protestu prokurátora, ktorý napadol rozhodnutie staromestského stavebného úradu prerušiť kolaudačné konanie. Kolaudácia sa tak začína odznova.

Čítať viac

Hotel Park Inn bude mať novú fasádu

13.04.2018 13:00:00 Adrian Gubčo

Starosta mestskej časti Staré Mesto - srdce Bratislavy dnes predstavil novú podobu fasády hotela Park Inn, niekdajšieho Danube. Nová fasáda je výsledkom súťaže architektov.

Čítať viac

Hanba Bratislavy

13.11.2017 09:00:00 Adrian Gubčo

Iné vhodnejšie pomenovanie pre výzor hotela Park Inn by Radisson Bratislava len ťažko nájsť. Rekonštrukcia, ktorá premenila príjemnú postmodernú stavbu na zateplené monštrum, je takmer dokončená.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre