Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 04.05.2018 08:30

Construction update: Vila Ľadová, 27.04.2018

Projekt zacelenia prieluky na Šancovej ulici v podobe projektu Vila Ľadová od developera VI Group sa rozbieha. V realizácii sú aktuálne základy budúceho rezidenčného komplexu.

Article Big

Vila Ľadová bude pozostávať z dvoch objektov, jeden bude orientovaný na Šancovú ulicu a bude mať sedem nadzemných podlaží, druhý orientovaný do Ľadovej ulice bude mať maximálne päť nadzemných podlaží. Oba objekty tak reagujú na mierku daných ulíc a prirodzene doplnia zástavbu. V komplexe vznikne celkovo 34 obytných jednotiek, dostupných je ešte päť. Na prízemí oboch objektov vzniknú obchodné priestory, ktoré sú taktiež obsadené, obe spája podzemná garáž. Priestor medzi nimi vyplní zelený dvor. Dokončenie projektu sa očakáva v 3Q 2019.

Vila Ľadová patrí k veľmi príjemným projektom a jedným z najpodarenejších od daného developera, ktorý je zároveň prepojený s architektonickým štúdiom. Projekt dobre doplní Šancovú ulicu, ktorá by mohla byť vzorovou mestskou triedou, za predpokladu, že sa dopravný priestor spravodlivejšie rozdelí medzi všetky druhy dopravy a doplní sa dnes pomerne rôznorodá zástavba.

V tomto ohľade je Vila Ľadová príklad, ako by sa to malo aj v budúcnosti robiť.

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Zdroj: VI Group

Súvisiace články

Na Šancovej pribudla Vila Ľadová

03.12.2019 13:33:00 Adrian Gubčo

Na rušnej Šancovej ulici je pred dokončením projekt Vila Ľadová. Rezidenčný súbor od developera VI Group patrí k skupine developmentov pozdĺž tejto ulice, narozdiel od nich sa však nesnažil zbytočne na seba upozorňovať. Výsledkom je vznik príjemného developmentu, ktorý územie dobre dopĺňa.

Čítať viac

Construction update: Vila Ľadová, 9.6.2019

12.06.2019 13:04:00 Adrian Gubčo

Developer VI Group síce nepatrí k spoločnostiam budujúcim veľké projekty, zato však vyniká ich väčším množstvom a spôsobom, akým sa snaží nadviazať na okolitú zástavbu. Príkladom realizácie vhodne dopĺňajúcej lokalitu je Vila Ľadová v Starom meste, ktorá už získava finálnu podobu.

Čítať viac

Construction update: Vila Ľadová, 5.12.2018

10.12.2018 08:45:00 Adrian Gubčo

Výstavba projektu Villa Ľadová medzi Šancovou a Ľadovou ulicou od developera VI Group natoľko pokročila, že v tejto chvíli už možno hovoriť o vyplnení ďalšej staromestskej prieluky. Kým od Šancovej bude čoskoro dosiahnutá hrubá stavba, od Ľadovej sa realizuje fasáda domu.

Čítať viac

Construction update: Vila Ľadová, 29.8.2018

31.08.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Sympatický projekt Vila Ľadová od developera VI Group už začína dotvárať lokalitu Šancovej a Ľadovej ulice. Viditeľné rastú prvé nadzemné podlažia.

Čítať viac

Nový projekt: Vila Ľadová

27.06.2017 14:00:00 Adrian Gubčo

Veľmi aktívny developer VI Group, ktorý v súčasnosti developuje v Bratislave štyri, resp. päť projektov, spúšťa predaj v ďalšom - na jednej z kľúčových mestských tried vyrastie Vila Ľadová, ktorá doplní domoradie na Šancovej ulici.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre