Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 02.05.2018 08:30

Construction update: Petržalka City II, 25.04.2018

Druhá etapa projektu Petržalka City, ktorý má jedného dňa vytvoriť centrum tohto najväčšieho slovenského sídliska, dosiahla štádium hrubej stavby a realizuje sa fasáda. Projekt môže byť dokončený ešte v priebehu tohto roka.

Article Big

Druhé pokračovanie inak celkom pozitívne prijatého developmentu má podobu mohutného, 14-podlažného domu, ktorý sa viac ponáša na známe petržalské terasové paneláky. V projekte vznikne takmer 140 bytov a apartmánov, časť jednotiek je ešte stále v ponuke. Budova veľmi mierne kopíruje tok Chorvátskeho ramena, ktoré sa v tomto úseku ohýba. Smerom k vodnej ploche bude orientovaných niekoľko prevádzok, ďalšie priestory s kanceláriami vzniknú aj smerom do ulice. Parkovanie je riešené prevažne v podzemí, ale aj na povrchu.

Developeri zo spoločností Lentimex a Sollaris Development v druhej etape nepriniesli veľa inovácii, takisto ani architektúra od kancelárie Bluhm Partner sa nijak zásadne nevymedzuje zo štandardu nastaveného prvou časťou projektu (azda okrem pôsobenia mohutnej mierky druhej etapy). Napriek tomu, prvá časť Petržalka City si nepochybne získala určitú obľubu, o čom svedčí v teplejších mesiacoch plná letná terasa. Ak sa na toto nadviaže, posilní sa rekreačný charakter okolia Chorvátskeho ramena, čo je pozitívne.
 

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Pohľad od ramena a nového chodníka
  • Petržalka City I a II
  • Terasa smerom k ramenu bude zrejme využitá pre prevádzky, podobne ako je tomu v prvej etape
  • Pohľad od ulice
  • Zdroj: Sollaris Developers & Lentimex

Súvisiace články

Petržalka je bližšie k svojmu novému centru, druhá fáza Petržalka City je dokončená

12.03.2019 09:30:00 Adrian Gubčo

Veľmi pomalými krokmi sa mestská časť Petržalka, ktorá je zároveň najväčším sídliskom na Slovensku, blíži k tomu, aby sa premenila na plnohodnotnú mestskú štvrť. Jadrom Petržalky by sa podľa predpokladov malo stať okolie Chorvátskeho ramena. Hoci väčšina územia zatiaľ ostáva pre výstavbu zablokovaná, v okrajových polohách už stoja prvé projekty, ktoré situáciu menia.

Čítať viac

Construction update: Petržalka City B, 9.10.2018

24.10.2018 09:30:00 Adrian Gubčo

Ako je zrejmé z posledných niekoľko príspevkov, počtom obyvateľov najväčšiu mestskú časť a sídlisko Petržalka stavebný rozvoj neobchádza. Nové projekty však nepribúdajú len po okrajoch sídliska, ale vo vnútorných polohách. To je prípad projektu Petržalka City (B), ktorý bude súčasťou budúceho jadra štvrte.

Čítať viac

Construction update: Petržalka City, 25.9.2017

05.10.2017 14:00:00 Adrian Gubčo

V centrálnej časti Petržalky už začína celkom výrazne dominovať hmota rozostavanej druhej fázy projektu Petržalka City.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre