Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie  

YIMBA

Author photoAdrian Gubčo 05.10.2017 14:00

Construction update: Petržalka City, 25.9.2017

V centrálnej časti Petržalky už začína celkom výrazne dominovať hmota rozostavanej druhej fázy projektu Petržalka City.

Article Big

Polyfunkčný dom dosiahne po dokončení 14 nadzemných podlaží a bude obsahovať 138 bytov. Na prvých dvoch podlažiach vzniknú obchodné prevádzky a kancelárie. Developermi Petržalka City sú spoločnosti Lentimex Development a Sollaris Development,architektmi kancelárie Bluhm Partner a Viest Architekti. Dokončenie sa očakáva v priebehu roka 2018.

Petržalka City sa v budúcnosti stane súčasťou zamýšľaného nového centra mestskej časti Petržalka, najväčšieho bratislavského sídliska, ktoré stále postráda mestskejší charakter. Potrebným predpokladom pre dobudovanie tohto centra je výstavba električkovej trate, ktorá by sa podľa aktuálnych plánov mala dokončiť približne do roku 2020. Po výstavbe trate sa územie "odblokuje" a čoskoro sa spustí výstavba aj v tzv. Petržalskom rozvojovom koridore

Sledujte YIM.BA na Instagrame.

Sledujte YIM.BA na YouTube.

Galéria

  • Petržalka City A a vo výstavbe Petržalka City B.
  • Zdroj: Petržalka City

Súvisiace články

Petržalka je bližšie k svojmu novému centru, druhá fáza Petržalka City je dokončená

12.03.2019 09:30:00 Adrian Gubčo

Veľmi pomalými krokmi sa mestská časť Petržalka, ktorá je zároveň najväčším sídliskom na Slovensku, blíži k tomu, aby sa premenila na plnohodnotnú mestskú štvrť. Jadrom Petržalky by sa podľa predpokladov malo stať okolie Chorvátskeho ramena. Hoci väčšina územia zatiaľ ostáva pre výstavbu zablokovaná, v okrajových polohách už stoja prvé projekty, ktoré situáciu menia.

Čítať viac

Construction update: Petržalka City B, 9.10.2018

24.10.2018 09:30:00 Adrian Gubčo

Ako je zrejmé z posledných niekoľko príspevkov, počtom obyvateľov najväčšiu mestskú časť a sídlisko Petržalka stavebný rozvoj neobchádza. Nové projekty však nepribúdajú len po okrajoch sídliska, ale vo vnútorných polohách. To je prípad projektu Petržalka City (B), ktorý bude súčasťou budúceho jadra štvrte.

Čítať viac

Construction update: Petržalka City II, 25.04.2018

02.05.2018 08:30:00 Adrian Gubčo

Druhá etapa projektu Petržalka City, ktorý má jedného dňa vytvoriť centrum tohto najväčšieho slovenského sídliska, dosiahla štádium hrubej stavby a realizuje sa fasáda. Projekt môže byť dokončený ešte v priebehu tohto roka.

Čítať viac

Mapa projektu

Komentáre